Kendi ülkesi dışında milliyet ve vatandaşlığı olmayan bir ülkeye gezi, eğlence, tatil gibi amaçlar ile seyahat etmek isteyen kişiler tarafından sahip olunması gereken  kısa süreli bir vize türüne turistik vize denir. Seyahat edilecek ülkeler göre turistik vizeler ve çeşitleri değişmektedir.

  • Schengen vizesi ( C tipi vize çeşididir )

Belirtilmiş olan ülkeler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına turistik vize uygulaması yapmaktadır. Umuma Mahsus pasaport sahipleri turistik vize almak mecburiyetindedir. Hususi ve Hizmet pasaportu sahipleri 180 gün içinde 90 güne kadar turistik vizeden muafdırlar. Pasaport durumunuza göre vizeninizi Long Vize başvuru merkezinden alabilirsiniz.
Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan. İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lichtenstein

  • Kısa süreli vize (Turistik vize)

Kendine ait ülke topraklarında geçerli olan seyahat ve ziyaretler için vize uygulaması yapmaktadır. Turistik gezi yapmak isteyen kişilerin turistik vize başvurusu yapması gerekmektedir. Ülke vize prosedürlerine göre turistik vize süreleri değişiklik gösterebilmektedir. Seyahat planınıza göre vizeninizi Long Vize başvuru merkezinden alabilirsiniz.

  • Elektronik vize(Turistik vize)

Kendine ait ülke topraklarında geçerli olan seyahat ve ziyaretler için vize uygulaması yapan ülkeler e-vize elektronik olarak vize uygulaması yapmakta olup pasaporta basılan turistik vize çeşidi değildir. Elektronik vize çıktısı ile turistik vize vermekte olup kapı geçişleri bu vize ile yapılabilmektedir. Elektonik vize veren ülkeler için Long Vize başvuru merkezini arayabilirsiniz. 0312 426 03 25

  • Kapı vizesi(Turistik vize)

Kendine ait üye ülke topraklarında geçerli olan seyahat ve ziyaretçiler için vize uygulaması yapan ülkelerden bazıları ülkeler arası ikili anlaşmalar neticesinde ülke girişinde belirli bir ücret ve ödeme karşılığında ülkeye giriş izini vererek turistik vizeye onay vermektedir. Ülkelerin vize prosüdürleri ve kanunlarına göre turistik vize süresi ve fiyatlandırması değişebilmektedir.

ÖNEMLİ UYARI :

Turistik Vize Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Turistik Vize işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Turistik Vize Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected][email protected]

Acil Vize İşlemleri

Telefon +90 (312) 426 03 25

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar