FRANSA VİZE

Fransa vize konusunda 2(ikiye) ayrılmaktadır. Fransa vize çeşitleri Kısa dönem C tipi (Schengen Vizesi) , Uzun Dönem D tipi (Ulusal Vize) olarak ayrılmaktadır. Fransa vize türlerinden türlerinden C tipi Schengen Vizesi 180 gün içinde 90 gün kalma hakkı tanıyan ve maksimum 5 yıla kadar verilebilen vize türüdür. D tipi Ulusal vize ise 180 gün içinde 90 gün sınırlama hakkı olmayan 90 günden fazla kalma imkanı sağlayan vize çeşididir. Fransa vize işlemleri gidiş amacı, kalınacak gün sayısı ve benzeri faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Fransa Schengen vizesi işlemleri Fransa Konsolosluğunun yetkilendirdiği başvuru merkezinden yapılması zorunludur. Fransa Ulusal vize işlemleri çeşitlerine göre değişmekte olup bir çok Ulusal vize çeşidi Fransa Konsolosluğundan şahsen yapılmaktadır.

FRANSA VİZE ÇEŞİTLERİ

Fransa  C Tipi Schengen Vizesi Kapsamında olan vize türleri ;
a) Fransa Turistik Vize
Fransa’ya turistik olarak seyahat amacı yapılan başvuru türüdür ve otelde konaklama yapılıp ülkedeki turistik yerlerin gezilmesi planıyla yapılan vize türüdür.

b) Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi
Fransa ‘da yaşamakta olan arkadaş , aile , akrabalar tarafından gönderilen ve resmi yoluyla yapılan başvuru türüdür.

c) Fransa İş Seyahatı Vizesi (Fransa Ticari Vize)
Ticari-İş amacı ile yapılacak iş görüşmeleri , ticari anlaşmalar , fuar katılımları , ürün teslimat ve montajları için Fransa ‘da ticari ikamet sahibi şirket ve kurumlardan gönderilen ticari davetiye ile yapılan başvuru türüdür.

d) Fransa Kültürel Vize
Konser , Seminer , Kongre ve benzeri etkinliklere katılım yapılabilmesi için yapılan başvuru çeşididir.

e) Fransa Resmi Ziyaret Vizesi
Fransa’da bulunan resmi makam , kurum ve kuruluşların ziyaretleri için yapılan başvuru türüdür.

f) Fransa Sportif Vize
Fransa’da Sportif bir etkinlik , turnuva yada müsabakaya katılım sağlamak amacı ile yapılan başvuru türüdür.

g) Fransa Sağlık sebebi Vizesi
Fransa’da Kısa süreli tedavi görmek için yapılan ve resmi sağlık kurumlarından hasta kabul davetiyesi ile yapılan başvuru türüdür.

h) Fransa Transit Vizesi
Başka bir ülke seyahat planında ülke geçişi için belirli bir aktarma aşamasındaki zaman için alınan vize türüdür.

ı) Fransa Öğrenci vizesi
Fransada 180 gün içinde 90 gün kısa süreli dil okulu ve eğitim öğretim almak için başvuru yapılan vize türüdür.

Fransa Ulusal D Tipi Fransa Vizesi Kapsamında Olan Vize Türleri;

a)Fransa Aile birleşimi vizesi
Türkiye ‘de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Fransa da yaşayan eş veya çocuklarının yanına yerleşmesi veya Türkiye de yaşayan 18 yaş altı çocuklarının Fransa ‘ya  tamamen yerleşmesi ve birlikte yaşaması amacıyla yapılan başvuru türüdür.

b) Çalışma vizesi
Fransa’da çalışmak için teklif almış , sözleşme şartları ve çalışma bakanlığı izini çıkmış başvuru sahiplerinin mesleki yeterlilik belgeleri ile Fransa’ya çalışmak için yapılan başvuru türüdür.

c) Fransa 90 günden fazla öğrenci vizeleri
Fransa ‘da 180 gün içinde 90 günden fazla konaklama süresi olan dil okulu , üniversite , yüksek lisans ve staj işlemlerini kapsayan vize türüdür.

d) Fransa Oturum göçmenlik vizeleri

LÜTFEN OKUYUNUZ!!!

  • Schengen Üyesi Ülkeleri 180 gün İçinde 90 güne kadar kalma hakkı tanıyan maksimum 5 yıla kadar geçerliliği olan vize verebilmektedir. Her üye ülke kendi şartları ve koşulları üzerinden değerlendirme yaparak Schengen vizesi vermekte olup ülkelere göre schengen vizelerinin kullanım farkları bulunmamaktadır. Bu sebep ile vize başarı oranını arttırmak ve profilinize en uygun schengen vizesini seçmek için başvurunuzu Long Vize Başvuru Merkezinden yapabilir ve doğru başvuru ile vize başarı oranınızı arttırabilirsiniz.
  • Vize Başvuru aşaması sırasında gerekli koşulları ve prosedür ve evrakları hazırlanması vize alınacak anlamına gelmemektedir. Her devlet ülkesine gelecek turist ve kişileri kendileri seçme tasavvufuna sahip olup kişisel insiyatif ile değerlendirmede yapabilmektedir. Vize başvurusu aşamasında inandırıcılık , belgede kanıtlayıclık , anavatanına dönüş sebepleri ve gerçek bir seyahat planı ile başvuru yapılması gerekmektedir.

Bu Sebep İle;
Prosedür = Vize değildir.

Doğru Başvuru = Vize almanın en büyük adımıdır!

ÖNEMLİ UYARI :

Fransa Vizesi Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Fransa Vizesi işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Fransa Vizesi Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected][email protected]

Kişisel talep ve isteklerinize dilediğiniz saat kesintisiz hizmet verebilmek ve seyahat aşamasında olan başvuru sahiplerimiz için 24 saat çağrı merkezimiz siz değerli misafirlerimiz için aktif olarak görev yapmaktadır.

Ulusal havacılık kuralları , uçak saatleri , başvuru randevu işlemleri için yolculukta olan misafirlerimiz için çağrı merkezimiz mağduriyetlerin önüne geçebilmek ve anlık işlem ve süreç bilgileri için 24 saat çağrı merkezimizden kesintisiz hizmet alabilmektedir.

Fransa Vizesiiçin Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım , sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik , Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Fransa Vizesi İşlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli , güvenilir , resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar