Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar, Fransa’ya seyahat etmek isteyen ve program yapan başvuru sahiplerinin vize başvuru işlemlerine başlamadan önce Fransa vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabını bilmesi ve işlem süresine göre seyahat planlaması yapması gerekmektedir.

Fransa vize başvurusu Fransa Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu başvuru merkezinden yapılması zorunludur. Başvuru merkezinden yapılan başvuruların kontrollerini Ankara Fransa Büyükelçiliği ve Konsolosluğu ve İstanbul Fransa Konsolosluğu değerlendirmektedir.

Fransa vizesi işlemleri başvuru sahibinin bağlı olduğu ikametgah adresi ve başvuru merkezine göre işlem süresi değişebilmektedir. Bu sebep ile Fransa vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı ikiye ayrılmaktadır. Ankara bölgesi başvuruları için 3-10 gün iş günü arası , İstanbul bölgesi başvuruları için ortalama 3-15 iş günü arası sürebilmektedir. Ayrıca işlem süresi başvuru merkezine, işlem yoğunluğuna, gidiş amacına göre değişiklik göstermektedir.

Fransa Vizesi başvuruları başvuru çeşitleri , mevsimsel dönem , turizm zamanlamaları , fuar dönemleri ve resim tatil dönemlerine göre yoğunlukları değişmektedir. Fransa Konsolosluğu başvuru yoğunluğuna göre işlem sonuçlandırma süresini değiştirebilmektedir.

Fransa aile arkadaş ziyareti vizesi yoğunlukları genelde sonbahar sonu kış mevsimi başlangıcında olmaktadır. Fransa turistik vize başvurusu yılın tüm dönemlerine yayılmış olup en çok turistik başvuruyu yaz döneminde almaktadır. Fransa fuar vizesi dönemleri genelde tüm yıla yayılmakla birlikte bahar mevsiminde daha yoğun olmaktadır.

Fransa Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgünü verilerine göre geçtiğimiz yıl en çok yabancı turist ülke konumunda yer almaktadır. Başvuru sahibinin yapacak olduğu seyahat planlaması anlık yoğunluk ve resmi tatiller dikkate alınarak yapmasını ve gerekli işlem süresi ve Fransa vizesi kaç günde çıkar sorusunu güncel olarak Long Vize Başvuru ve Randevu Hizmetlerinden öğrenebilmektedir.

FRANSA VİZESİ İŞLEM SÜRECİNİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER

  • Vize Başvuru Randevusu – Erken alınan randevu işlem süresinin yetişmesini ve gecikmeleri önlemektedir. Vakitlice alınacak olan vize başvurusu sayesinde başvuru sahibi için kontenjan alınarak gecikmelerin önüne geçilmekte olup mağduriyetlerin önüne geçebilmektedir. Long Vize başvuru ve randevu hizmetleri merkezi aracılığı ile ücretsiz randevu alabilirsiniz.
  • Başvuru Merkezi Seçimi – Başvuru sahibi ikamet bölgesi harici başvuru merkezlerinden yapılmaya çalışılan vize başvurusu işlem sürecini uzatmaktadır. Başvuru bölgesi dışından başvuru yapılamayacağı için tekrar asıl başvuru merkezinden randevu alınarak başvuru yapılabilmektedir.
  • Evrak ve Başvuru Dosyası Niteliği – Eksik ve yetersiz vize başvuru dosyaları incelenmesi uzun zaman sürebilmektedir. Kanıtlayıcı , belirgin , açıklayacı ve Fransa Vize prosedürlerine uygun hazırlanmış dosyalar ekstra bir inceleme yada ek evrak talebi olmadan sonuçlanmaktadır. Eksiksiz ve Kurallara uygun hazırlanan vize başvuru dosyaları zaman ve işlem hızlılığı sağlamaktadır. Fransız Cumhuriyeti vize yasalarına uygun başvuru dosyanızı Long Vize başvuru ve randevu işlemleri merkezi ile hazırlayabilirsiniz.

 

  • Vize başvuru çeşidi belirlenmesi – Doğru Fransa vize başvuru çeşidi belirlenmesi doğru işlem süresi ve değerlendirilmesini sağlamaktadır. Davetiye gönderen mevcut kişisel durumu, başvuru sahibi seyahat gidiş amacı dikkate alınarak belirlenen işlemlerde sonuçlanma süresi kısalabilmektedir. Long vize başvuru merkezinden kişisel başvuru kronoloji ve takviminizi elde edebilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi , Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected][email protected]

Kişisel talep ve isteklerinize dilediğiniz saat kesintisiz hizmet verebilmek ve seyahat aşamasında olan başvuru sahiplerimiz için 24 saat çağrı merkezimiz siz değerli misafirlerimiz için aktif olarak görev yapmaktadır.

Ulusal havacılık kuralları , uçak saatleri , başvuru randevu işlemleri için yolculukta olan misafirlerimiz için çağrı merkezimiz mağduriyetlerin önüne geçebilmek ve anlık işlem ve süreç bilgileri için 24 saat çağrı merkezimizden kesintisiz hizmet alabilmektedir.

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar