Fransa Vizesi Gerekli belgeleri, Fransa’ya  vize başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri tarafından başvuru aşamasında hazır ve istenilen özelliklerde olması gerekmektedir. Fransa Vizesi gerekli belgeleri vize işlemlerinin onay karar yetkilisi olan Fransa Büyükelçiliği ve Konsolosluğu güncel şartları ve vize politikasına göre değişkenlik göstermektedir. Fransa Vizesi Gereken Belgeleri başvuru sahibinin vatandaşlık ülkesi, vize başvuru amacı, seyahat süresi, eğitim durumu,iş ve ekonomik durumu gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Her başvuru sahibinin kendisini en iyi anlatan ifade eden standartlarda ve özellikte evrak hazırlaması gerekmektedir.

Fransa vizesi gerekli belgeleri eksik ve yanlış olması durumunda Fransa Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği başvuru merkezi tarafından vize başvuru dosyası alınmamaktadır. Fransa vizesi gerekli belgeleri eksik olan başvuru sahipleri Fransa Konsolosluğu eksik evrak ile başvuru kabulü yapmadığı için kabul etmemektedir.

Fransa vizesi gerekli belgeleri günün koşulları, ihtiyaçları ve teknolojileri göz önünde bulundurularak evrak içerikleri ve evrak sayısı değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel Fransa vizesi gerekli belgeleri için Long Vize başvuru ve randevu hizmetleri merkezinden bilgi alabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Fransa vizesi gerekli belgeleri hazırlanmadan önce başvuru merkezinden randevu alınması mecburidir. Fransa vizesi gerekli belgeleri randevu tarihi dikkate alınarak hazırlanması gerekmektedir. Evrakların başvuru tarihine göre güncel olması gereken süre ve tarihler olması olması gerekmektedir. Randevu alınmadan hazırlanacak Fransa Vizesi gerekli belgeleri Fransa Konsolosluğunun belirttiği evrak geçerlilik tarihine göre zaman aşımına uğrayabilir ve tekrar evrak hazırlama süreci ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

FRANSA VİZESİ GEREKLİ BELGELER

 • Pasaport
  Fransa’dan dönüşünüzden itibaren pasaportunuzun bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir.
  Seyahat bitiş tarihi ve pasaport süresi yetersiz olan pasaport ile yapılan başvuru dosyaları başvuru merkezinde kabul edilmemekte olup başvuru yapılamamaktadır. Seyahat planlamanız ve pasaport bilgileriniz ile Long Vize başvuru ve randevu hizmetleri merkezi aracılığı ile tarafınıza en uygun pasaport süresi için bilgi alabilirsiniz.
 • Eski Pasaportlar
  Başvuru sahibinin geçmişte yapmış olduğu seyahatleri ve giriş çıkış işlemleri vize başvuru sonucu için olumlu katkı sağlamaktadır. Pasaport seyahat geçmişinde VBS(vıs) sistem kaydı olan başvuru sahiplerinin başvuruya şahsen gelmesine gerek olmayıp Long Vize başvuru ve randevu hizmetleri merkezinden başvuru yapabilmektedir.
 • Fransa Davetiye Mektubu (Aile – Arkadaş Ziyareti )
  Başvuru sahibi aile arkadaş ziyareti başvurusu yapıyorsa Fransa yetkili makamlarınca onaylı, orijinal ve istenilen formatta ve başvuru sahibinin seyahat tarihlerine uyan davetiye mektubu olması gerekmektedir.Davetiye mektubu örneği ve içeriği hakkında bilgiyi Long Vize Başvuru ve Randevu Hizmetlerinden alabilirsiniz.
 • Fransa Ticari Davetiye Mektubu
  Ticari, iş görüşmeleri, iş toplantıları ve benzeri amaçlar için maddi kazanç sağlamak adına başvuru yapılan bu başvuru çeşidi için Fransa’da ticari ikameti bulunan firma, kurum ve kuruluşlardan seyahat amacına uygun içerik bilgisi bulunan davetiye mektubu olması gerekmektedir. Ticari iş unvan uyumları, içerikleri ve yazılış şekilleri için Fransa davet mektubu örnekleri ve bilgisi için Long Vize Başvuru ve Randevu Hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.
 • Maddi Kazanç – Ekonomik Gelir Belgeleri
  Başvuru sahibi çalışan ise çalıştığına dair firma ve maddi kazanç belgeleri Başvuru sahibi şirket sahibi ise işletme firma evrakları Başvuru sahibi çiftçi ise çiftçiliği belgeleyen Çks belgesi ve meslek onay belgesi içeren evraklar Başvuru sahibi emekli ise emekli olduğunu kanıtlayan maaş evrakları Başvuru sahibi çalışmayan ise maddi geçim kaynağını kimden elde ettiğinini kanıtlayan sponsor evrakları Başvuru sahibi öğrenci ise yasal velisi tarafından hazırlanan maddi gelir kanıt beyanı evrakları olması gerekmektedir. Ülkemiz ekonomik ve iş gücü farklılıkları dikkate alındığında kişisel maddi evraklar çeşitlilik göstermektedir. Fransa vizesi gerekli belgeler bölümünün dikkat edilmesi gereken evraklarıdır. Detaylı evrak listesi ve başvuruya uyumlu evraklar için Long Vize Başvuru ve Randevu Hizmetleri merkezinden şartlarınıza en uygun listeyi temin edebilirsiniz.6- Nüfüs Kayıt Örneği – Aile tablosu
  Fransa’ya seyahat edecek Türk Vatandaşlarının aile bağlarını, nüfüs kütük açıklama ve düşüncelerinin detaylarının belirtildiği evraktır. Kişi ve başvurunuza uygun vukuatlı nüfüs kayıt örneği, aile tablosu formatı için Long Vize Başvuru ve Randevu Hizmetleri merkezini arayabilirsiniz.7- Yerleşim Yeri Belgesi
  Başvuru sahibinin yaşadığı ikamet adresini gösteren resmi belgedir. Başvuru türü ve çeşidine göre orijinal ve barkodlu olarak ikiye ayrılmaktadır. Başvuru sahibi ikametine uygun başvuru merkezi bilgisi için Long Vize Başvuru ve Randevu Hizmetleri merkezini arayabilir ve Fransa vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

Fransa Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi –Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected][email protected]

Kişisel talep ve isteklerinize dilediğiniz saat kesintisiz hizmet verebilmek ve seyahat aşamasında olan başvuru sahiplerimiz için 24 saat çağrı merkezimiz siz değerli misafirlerimiz için aktif olarak görev yapmaktadır.

Ulusal havacılık kuralları, uçak saatleri, başvuru randevu işlemleri için yolculukta olan misafirlerimiz için çağrı merkezimiz mağduriyetlerin önüne geçebilmek ve anlık işlem ve süreç bilgileri için 24 saat çağrı merkezimizden kesintisiz hizmet alabilmektedir.

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar