Fransa vize ücreti, Fransa’ya seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri tarafından ödenmesi gereken tutardır. Vize başvuru işlemleri için Fransa Konsolosluğu&Büyükelçiliği hizmet bedeli, yetkilendirilmiş başvuru merkezi koordinasyon bedeli karşılığında vize başvuru kabulü yapmaktadır. Fransa vizesine başvuru yapacak olan başvuru sahipleri gerekli Fransa vize ücreti, harç ve koordinasyon bedellerini ödemek zorundadır. Fransa ve diğer ülkeler alınacak karar ile birlikte Fransa vize ücretinde değişiklik yapabilmektedir.

Schengen ülkelerinin 2018 yılında ortalama olarak dünya geneli vize başvurularından elde ettiği gelir 950 Milyon Euro’nun üzerindedir .Fransa schengen vizesi dünya vize başvuruları bakımından en üst sıralarda yer alarak ciddi bir miktarda vize başvuru geliri elde etmektedir.

Fransa vize başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri her vize başvurusunda ödemek zorunda olduğu tutarların karşılığında vize başvurusunun onay olması için ümit etmektedir. Fransa Konsolosluğu olumsuz sonuçlanan vize başvuru işlemlerinde ücret iadesi yapmamaktadır. Fransa Konsolosluğu vize ücretini, başvuru dosyası incelemek ve konsolosluk hizmeti vermesi sebebi ile tahsil etmektedir.

Fransa vize başvuru için ödenmesi gereken Fransa vize ücreti için bilinçli,kalite ve uzun süreli vize alarak bir ve birden fazla seyahatleriniz için kullanabilirsiniz. Fransa Schengen vizesi 180 gün içinde 90 gün kalma hakkına sahip olunabilen ve maksimum 5 yıl süreyle verilebilmektedir.

Uzun Süreli Fransa Vizesi Sahibi Olmanın Faydaları

 • Bir başvuru harcı ödemesi ile uzun süreli vize alabilir ve birden fazla seyahat yapma durumunuzda tekrar fransa vize ücreti ödemenize gerek kalmaz
 • Erken rezervasyon fırsatları aracılığı ile konaklamanızı uygun fiyatlara yapabilirsiniz.
 • Uçak biletinizi erken alımlarda uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz.
 • Dilediğiniz zaman vize geçerlilik tarihleriniz aralığında seyahat edebilirsiniz.

Uzun süreli vize talep ve koşullarınızı, sektörde uzun süreli başvuru uzmanlığı olarak adını duyurmuş Long Vize Başvuru ve Randevu Hizmetleri Merkezinden yapabilirsiniz.

Fransa Vize Ücretleri Nelerdir?

Fransa vize başvurusu yaparken yapılması gereken işlem, evraklar ve ödemeler yapılması gerekmektedir. Fransa vize başvurusu aşamasındaki ödemeler aşağıda yer almaktadır.

 

 • Fransa Konsolosluğu vize başvuru harç ücreti
  Fransa Konsolosluğu vize işlem kabulü için hizmet bedeli almaktadır. Vatandaşlık ve yaş gruplarına göre Fransa vize ücreti değişmektedir.
 • Başvuru Merkezi koordinasyon işlem ücreti
  Fransa Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu başvuru merkezinden işlem yapılması gerekmektedir. Başvuru merkezi işlem koordinasyon ücreti almaktadır.
 • Long Vize Başvuru Ve Randevu Hizmetleri ücreti
  Fransa vize başvurunuz için iş, ekonomik durum, seyahat amacına göre vize başvuru dosyalarınız güncel bilgi ve kriterlere göre hazırlanmakta ve başvurunuz yapılmaktadır.
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti
  Fransa vize başvurusu aşamasında başvuru sahibinin yaşı ve seyahat tarihleri dikkate alınarak en az 30.000 Euro teminatlı poliçe olması gerekmektedir. Kişisel yurtdışı seyahat sağlık sigortası poliçenizi Long Vize Başvuru ve Randevu Hizmetlerinden yaptırabilirsiniz.
 • Fransa vize başvuru sonuç teslimat ücreti

Fransa vize başvurusu tamamlanması sonrasında başvuru sahibi başvuru merkezinden şahsen teslim alabilir yada başvuru merkezinin anlaşmalı kargo hizmeti ile sonucunu teslim alabilirsiniz. Long Vize başvuru ve randevu hizmetlerinden yapacağınız Fransa vize işlemleri için teslim ücreti ödemez ve anlaşmalı kargolarımız aracılığı ile en hızlı şekilde teslim alabilirsiniz.

 

 • Biometik Fotoğraf

Fransa vize başvurusu aşamasında belirtilmiş ölçülerde biometrik fotoğraf sunulması gerekmektedir. Biometrik fotoğraf ebatları güncel olarak değişiklik gösterebilmektedir. Başvuru ülkenize uygun fotoğraf boyutlandırmasını Long Vize başvuru ve randevu hizmetleri merkezinden öğrenebilir ve talep edilen biometrik fotoğraf için birden fazla kez ödeme yapmayarak maddi zararların önüne geçebilirsiniz.

FRANSA VİZE ÜCRETİ FARKLILIKLARI

 • Fransa vize ücreti başvuru sahibinin milliyetinin bağlı olduğu ülke pasaportuna göre değişmektedir.
  Vatandaşı olduğunuz ülke ücret bilgisi için Long Vize çağrı merkezini arayabilirsiniz.
 • Fransa vize ücreti başvuru sahibine göre değişkenlik göstermektedir.
  a) 0-6 yaş
  b) 6-12 yaş
  c) 12 yaş ve üzeri şeklindedir.
  Yaş sınırlarına göre ücretlendirme değişmektedir. Yaş ve fiyat hesaplaması için Long Vize çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
 • Avrupa Birliği vatandaşı Eşleri
  Avrupa Birliği üyesi ülkeler vatandaş ve eşleri Fransa Vize Ücreti değişkenlik gösterebilir
  Fiyatlandırma bilgisi için Long Vize Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

 

Fransa Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi –Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected][email protected]

Kişisel talep ve isteklerinize dilediğiniz saat kesintisiz hizmet verebilmek ve seyahat aşamasında olan başvuru sahiplerimiz için 24 saat çağrı merkezimiz siz değerli misafirlerimiz için aktif olarak görev yapmaktadır.

Ulusal havacılık kuralları, uçak saatleri, başvuru randevu işlemleri için yolculukta olan misafirlerimiz için çağrı merkezimiz mağduriyetlerin önüne geçebilmek ve anlık işlem ve süreç bilgileri için 24 saat çağrı merkezimizden kesintisiz hizmet alabilmektedir.

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar