Fransa vize randevusu, Fransa’ya seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri tarafından Fransa Konsolosluğu ve Büyükelçiliği kararı ile randevulu bir şekilde başvuru yapılmasını mecbur kılmıştır. Fransa vize randevusu başvuru sahibinin ikametgah adresi ve çalışma ikametgah adresine göre bağlı olduğu Fransa Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezinden alınması gerekmektedir.

Fransa vize randevusu talep eden başvuru sahiplerinin işyeri, okul adresi, resmi ikametgah adresinden farklı olması durumunda başvuru yapılacak yetki bölgesi şehri değişebilmektedir. Başvuru sahibinin kişisel şartları dikkate alınarak en uygun başvuru merkezi Long Vize başvuru ve randevu hizmetlerince belirlenmektedir.


Şehirlere göre başvuru merkezi şehrinizi öğrenmek ve Fransa vize randevusu alabilmek için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

FRANSA VİZE RANDEVUSU İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 • Başvuru sahibinin seyahat zamanı dikkat edilerek Fransa vize randevusu alınması gerekmektedir.
  Seyahat tarihi dikkate alınarak alınacak olan Fransa Vize Randevusu başvuru sahibinin vize başlangıç ve sonuçlanma mağduriyetlerini yaşamasını engellemektedir .
 • Başvuru sahibinin yerleşim yeri şehri dikkate alınarak Fransa vize randevusu alınması mecburidir.
  Başvuru sahibinin Fransa Konsolosluğu yetki alanı bölgesinden alınmayan Fransa Vize Randevusu işlemi ile başvuru kesinlikle yapılamamaktadır. Başvuru merkezinden geri çevrilmeden, yetki bölgesine uygun alınacak Fransa Vize Randevusu maddi kayıpların önüne geçmektedir.

 

 • Başvuru sahibinin başvuru yapacağı randevu müsait tarihleri ve işlem yoğunluğuna göre sonuçlanma tarihi dikkate alınarak Fransa Vize Randevusu alınması gerekmektedir.
  Fransa Büyükelçiliği ve Konsoloslukları başvuru yoğunluğu, Türkiye Cumhuriyeti resmi tatilleri, Fransız Cumhuriyeti resmi tatil dönemleri ve çalışma saatlerine göre işlem sonuçlandırma süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Belirtilen faktörlerin bilinci ile oluşturulan Fransa Vize Randevu tarihinde yapılan Fransa vize başvurusu sonuçlandırma süresi real olarak belirtilebilir ve yaşanacak mağduriyetlerin önüne geçilebilmektedir.

 

 • Başvuru sahibinin ikamet şehri ve başvuru merkezi arasındaki uzaklık, yol şartları ve saatleri dikkate alınarak Fransa vize randevusu tarihi ve saati alınması gerekmektedir.
  Başvuru sahibinin ikamet bölgesine alınabilecek en yakın Fransa Vize Randevusu ulaşım pratikliği, vakit tasarrufu ve maddi kayıpların zararların geçmektedir.
 • Başvuru tarihinin seyahat amacı ve vize çeşidi Fransa Vize Randevusu online ekranlarından doğru giriş yapılarak alınması gerekmektedir.
  Başvuru sahibinin seyahat amacı Fransa vize başvuru çeşidini belirlemektedir. Fransa Vize randevusu alırken yanlış bilgiler ile alınan başvuru randevuları sonucu başvuru merkezine ulaştığınızda işlemlerinizin yapılamama gibi durumlar ile karşılaşabilirsiniz

Fransa Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected][email protected]

Kişisel talep ve isteklerinize dilediğiniz saat kesintisiz hizmet verebilmek ve seyahat aşamasında olan başvuru sahiplerimiz için 24 saat çağrı merkezimiz siz değerli misafirlerimiz için aktif olarak görev yapmaktadır.

Ulusal havacılık kuralları, uçak saatleri, başvuru randevu işlemleri için yolculukta olan misafirlerimiz için çağrı merkezimiz mağduriyetlerin önüne geçebilmek ve anlık işlem ve süreç bilgileri için 24 saat çağrı merkezimizden kesintisiz hizmet alabilmektedir.

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar