FRANSA VİZE İŞLEMLERİ

Fransa vize işlemleri başvuruları Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti’nde oturum şartları sağlayan yabancı kişiler tarafından en çok tercih edilen ülkelerin en üst kısımlarında yer almaktadır. Fransa Vize işlemleri Fransa Büyükelçiliği ve Konsolosluğundan yapılmamaktadır. Fransa Schengen vizesi başvuruları sadece yetkilendirilmiş başvuru merkezinden yapılabilmektedir.

Fransa vize işlemleri için randevu alınması, online İngilizce başvuru formunun doldurulması, yabancı dilde vize talep dilekçesi yazılması, yabancı dilde seyahat planlaması yazılması, yabancı dilde seyahat masraf bildirgesi dilekçesi yazılması ve Fransa Büyükelçiliği ve Konsolosluğunun kişinin iş, ekonomik ve gidiş amacına uygun evrak ve belgelerinde olması zorunludur.

Fransa Vize İşlemleri İçin kişilerin İkamet adresi, çalışma adresi, okul adresi kriterlerini dikkate alarak başvuru merkezi seçimi yapılması gerekmektedir. Fransa Konsolosluğu vize işlemleri için yoğunluğu önleyebilmek, başvuru seyahat ve zamanlamasını kısaltmak için bölge ve şehirlere göre başvuru merkezlerini ayırmıştır. Başvuru sahibi dilediği şehir ve yerden başvuru yapamamakta olup kişisel şartlarına göre başvuru merkezi şehri ve randevusu için Long Vize başvuru merkezine müracaat edebilmektedir.

Fransa Vize işlemleri için Long Vize başvuru merkezinden yaptıktan sonra bağlı bulunduğunuz konsolosluk ve büyükelçilik departmanlarına aktarılmaktadır.

Fransa Vize işlemleri Fransız Cumhuriyeti’nin yasa ve kuralları çerçevesinde belirlemiş olduğu prosedür ve kurallara uygun şekilde hazırlanması mecburidir.

Fransa vize işlemleri kabul şartları Ankara Fransa Büyükelçiliği,Fransa İstanbul Konsolosluğu farklı evrak ve şartlar talep etmektedir. Yaşamış olduğunuz ikamet şehrinize göre güncel şartları başvuru merkezine giriş ile yetkili Long Vize başvuru merkezinden edinebilirsiniz.

 

Fransa vize işlemi başvurularının yoğun olması sebebleri ;

 • Fransız Cumhuriyetinde yaşayan Türk nüfus fazlalığı (Fransa Aile Arkadaş Vizesi İşlemleri Başvuruları)

Fransız Cumhuriyetinde ortalama 700.000 Türk yaşamaktadır. Bu sebep ile Fransa ‘da yaşayan aile, akraba ve arkadaş ziayretleri yoğun talep görmektedir. Fransa Aile Arkadaş ziyareti vizesi için gerekli koşulları sağlayan resmi davetiye mektubu olması zorunludur. Davetiye örnekleri ve koşulları için Long Vize başvuru ve randevu işlemleri merkezinden öğrenebilirsiniz.

 • İthalat ve İhracat oranlarının yüksek olması ( Fransa Ticari Vize İşlemleri Başvurusu )
  Fransız Cumhuriyeti ile özellikle Akdeniz Bölgesi firmalar aracılığı ile ithalat ve ihracat aktif olarak yapılmaktadır. İş görüşmeleri, İş geliştirme toplantıları , ürün teslimi ve montajı gibi işlemleriniz için Long Vize başvuru ve randevu işlemlerinden Fransa Ticari vize başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Uluslararası fuarlara ev sahipliği yapması ( Fransa fuar vizesi işlemleri başvuruları )

Evrensel fuarların ve organizasyonlar çok sayıda yer almaktadır ve fuarlarda kendini tanıtmak isteyen firmalar, yeni Pazar ve müşteriler arayaran firmaların Fransa’da düzenlenen fuarlara çok yoğun talepleri olduğu gözlemlenmektedir. Fransa fuar vizesi işlemleri için Long vize başvuru ve randevu işlemleri merkezinden detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

 

 • Yılın tüm mevsimi turizm potansiyeli olması ( Fransa Turistik Vizesi Başvuruları )

Fransa kültürel müzelerin fazlalığı, etkinliklerin fazla olması, alışveriş sokaklarının Avrupa modasında rağbet görmesi ve Eyfel Kulesi turist potansiyelini arttırmaktadır. En çok turist alan ülkeler arasında en üstte yer alan Fransa bir çok özelliği ve avantajlarıyla yoğun sayıda talep almaktadır. Fransa turistik vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru ve Randevu işlemlerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

 • Sportif etkinlik, turnuvalar ve müsabakaların olması ( Fransa Sportif Vizesi Başvuruları )
  Uluslararası arenada söz sahibi spor kulüpleri, sportif etkinlik ve turnuvaların olması sebebi ile ülkemizden çok sayıda taraftar, kulüp ve spor yetkilisi tarafından tercih edilmektedir. Fransa sportif vize işlemleri için Long Vize Başvuru ve Randevu işlemlerinden randevu alıp işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Kültürel müze ve eserlerin fazlalığı ( Fransa Kültürel Vizesi Başvuruları )

Fransa’da bir çok müze ve eserlerin fazlalığı, opera, bale ve sanat dünyasının bir çok konuda buluştuğu ülkedir. Yılın tüm dönemlerine yayılmış kültürel etkinlikleri için Long Vize Başvuru ve Randevu Merkezinden gerekli bilgileri alabilir ve dilediğiniz etkinliğe katılmak için Fransa vize işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

 1. Louvre Müzesi
 2. Versailles Sarayı Müzesi
 3. Orsay Müzesi
 4. Rodin Müzesi
 5. Centre Georges Pompidou
 6. Picasso Müzesi

 

 • Akademik ve sanat seminer ve kongrelerin çok olması ( Fransa Seminer- Kongre Vizesi Başvuruları)

Fransa’da bulunan bir çok sanat ve kültür merkezlerinin uluslarası düzeyde değer görmesi Fransa vize işlemi taleplerini arttıran faktörlerdendir.

 

Fransa Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi –Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected][email protected]

Kişisel talep ve isteklerinize dilediğiniz saat kesintisiz hizmet verebilmek ve seyahat aşamasında olan başvuru sahiplerimiz için 24 saat çağrı merkezimiz siz değerli misafirlerimiz için aktif olarak görev yapmaktadır.

Ulusal havacılık kuralları, uçak saatleri, başvuru randevu işlemleri için yolculukta olan misafirlerimiz için çağrı merkezimiz mağduriyetlerin önüne geçebilmek ve anlık işlem ve süreç bilgileri için 24 saat çağrı merkezimizden kesintisiz hizmet alabilmektedir.

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar