Fransa Vize Formları, Fransız Cumhuriyetine giriş için vize alma zorunluluğu olan başvuru sahipleri için doldurulması gereken formdur. 6 ay içinde 180 güne kadar kalma hakkı sağlayan ve maksimum 5 yıla kadar verilebilen vizeye schengen vizesi denmektedir. Fransa schengen vizesi talep edilen her kişi için yerine getirmesi gerektiği mecburi işlemler bulunmaktadır.

Fransa vize formu, büyükelçilik&konsolosluk web portallarından erişilebilmekte olup elektronik web ortamında doldurulması gerekmektedir. Fransa vize formu eksik, hata ve yanlış bilgiler içermemesi gerekmektedir. Fransa vize formu tamamlanması ardından barkodlu olarak sonuçlandığından, yapılacak muhtemelen hataların düzeltilme fırsatı ve şansı olmamaktadır. Fransa vize formlarının eksik ya da yanlış doldurulması başvuru merkezindeki müracaat sırasında sorun olabilmekte ve başvuru yapamama gibi güçlüklerle karşılaşılmaktadır.

Fransa vize formları başvuru sahibinin bağlı bulunduğu başvuru merkezi şehrine göre değişiklik gösterebilmekte olup başvuru merkezi şehrine uygun form doldurulması gerekmektedir. Yanlış seçilmiş şehir ile doldurulan formda barkod yanlış basılacağından mevcut başvuru merkezi şehrinizde geçerli olmayacaktır.

 • Ankara Bölgesi Fransa Vize Formu

Başvuru bölgesi Ankara olan başvuru sahipleri için Long Fransa Başvuru ve Randevu Hizmetleri merkezi tarafından kişiye özel Fransa vize formu doldurulmaktadır.

 • Altunizade Bölgesi Fransa Vize Formu
  Başvuru bölgesi Altunizade olan başvuru sahipleri için Long Fransa Başvuru ve Randevu Hizmetleri merkezi tarafından kişiye özel Fransa vize formu doldurulmaktadır.
 • İstanbul Bölgesi Fransa Vize Formu
  Başvuru bölgesi İstanbul olan başvuru sahipleri için Long Fransa Başvuru ve Randevu Hizmetleri merkezi tarafından kişiye özel Fransa vize formu doldurulmaktadır.
 • İzmir Bölgesi Fransa Vize Formu
  Başvuru bölgesi İzmir olan başvuru sahipleri için Long Fransa Başvuru ve Randevu Hizmetleri merkezi tarafından kişiye özel Fransa vize formu doldurulmaktadır.

Fransa vizesi formu ortalama 37 maddeden oluşmaktadır. Fransa vizesi formu başvuru sahibinin evraklarındaki tüm bilgilerin işlendiği, özetini oluşturduğu formdur. Verilen bilgilerin evraklarınız, seyahat planlamanızın ve talebinizin iletildiği bir form olması nedeni ile imza atılması zorunluluğu bulunmaktadır.

Fransa Schengen Vize Form İçeriğinde Neler Var?

 • Kimlik Bilgileri
 • Pasaport Bilgileri
 • Aile Bilgileri
 • İkametgah Bilgileri
 • İş – Okul Bilgileri
 • Seyahat Tarihleri
 • Seyahat Amacı
 • Pasaport Özgeçmişi
 • Kalınacak Yer Beyanı
 • Masraf ve Harcama Bilgilerinin

Fransa vize formlarındaki bilgilerin yanlış, eksik ve bilinçsiz girilmesi vize başarı oranını düşürmekte yada başvuru yapılamaması gibi sorunlar ile karşılaşılmasını sağlamaktadır.

Fransa vize formları vize memuru yetkilisi tarafından en başta kontrol edilen ve esas talebinizin dikkate alındığı imzalı evraktır. Fransa vize formlarının doğru ve eksiksiz doldurulması vize onay başarısı için çok önemlidir.

      Long vize başvuru ve randevu işlemleri merkezi tüm vize başvurularında eksiksiz başvuru yapma prensibi ve kuralı bulunmaktadır. Başvuru sahiplerinin mağduriyet ve olumsuz sonuç almaması adına başvuru merkezimizin eksiksiz başvuru sunum dosyası hazırlamaktadır. Geçmiş yıllardan itibaren bu prensibimiz ile vize alım başarı oranlarımız çok yüksek olup bir çok kurum, kuruluş ve şahısların referans ve öneri noktası olmuştur.

 

Fransa Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi –Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected][email protected]

Kişisel talep ve isteklerinize dilediğiniz saat kesintisiz hizmet verebilmek ve seyahat aşamasında olan başvuru sahiplerimiz için 24 saat çağrı merkezimiz siz değerli misafirlerimiz için aktif olarak görev yapmaktadır.

Ulusal havacılık kuralları, uçak saatleri, başvuru randevu işlemleri için yolculukta olan misafirlerimiz için çağrı merkezimiz mağduriyetlerin önüne geçebilmek ve anlık işlem ve süreç bilgileri için 24 saat çağrı merkezimizden kesintisiz hizmet alabilmektedir.

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar