Fransa Vize Başvurusu, Fransız Cumhuriyeti’nin Avrupa Birliği Schengen Üyesi ülkelerinin arasında yer almakta olan Schengen vizesi veren ülkeler arasında güçlü ve söz sahibi durumda yer almaktadır. Fransa’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşları Fransa Vize Başvurusu yapmak zorundadır. Fransa vize başvurusu yapmadan vizesiz ve pasaportsuz olarak seyahat etme imkanı olmamaktadır. Fransa Vize Başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahipleri Fransa ve ek olarak Schengen üyesi ülkelerin topraklarına giriş hakkı elde edebilmektedir.

Fransa C tipi Schengen vizesi başvurusu Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliğinden yapılmamaktadır. Fransa vize başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri yetkilendirilmiş başvuru merkezi kanalı ile sadece Fransa Vizesi başvurusu yapabilmektedir.

Fransa vize başvurusu sonucunda olumlu sonuç alan Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşları seyahat amaç ve başvuru şekillerine göre 6 ay içinde 90 gün kalma hakkı olan ve maksimum 5 yıla kadar geçerliliği olan vize sahibi olabilmektedir. Fransa vize başvurusu gidiş amacınız, pasaport özgeçmişiniz ve gelecek seyahat planlamalarınız dikkate alınarak Long Vize başvuru merkezinden uzun süreli vize talebinde bulunabilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu sonucunda vize karar mercii sadece Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliği’dir. Long Vize başvuru merkezi ile doğru, kaliteli, güvenilir Fransa Vize başvurusu yapabilir ve kişisel özelliklerinize uygun vize talebi ve süresi için gerekli prosedür ve süreçleri yönetmektedir.

Uzun Süreli Fransa Vize Başvurusu Ve Vizenin Faydaları ;

 • Gelecek muhtemel seyahat planlarınız için evrak toparlama ve süreci stresi yaşamadan seyahatler yapabilirsiniz.
 • Erken Rezervasyon fırsatları ile uygun fiyata konaklama imkanları sağlayabilirsiniz.
 • Erken alımlarda ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.
 • Vize geçerlilik tarihleriniz aralığında rahat ve ani seyahatlere çıkabilirsiniz.

FRANSA VİZE BAŞVURU NOKTALARIMIZ

Fransa’ya seyahat edecek başvuru sahipleri sadece Fransa Vize Başvuru merkezi şehir dağılımlarına göre başvuru yapabilmektedir.

 • Ankara Fransa Vize Başvuru yetki bölgeleri ve şehirleri için Ankara Long Vize başvuru merkezimizden yapabilirsiniz.
 • İstanbul Fransa Vize Başvuru yetki bölgeleri ve şehirleri için İstanbul Long Vize başvuru merkezimizden yapabilirsiniz.
 • İzmir Fransa Vize Başvuru yetki bölgeleri ve şehirleri için İzmir Long Vize başvuru merkezimizden yapabilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri ; başvuru yapılacak olan şehir, başvuru yetki bölgesi evrak listesi, başvuru şartları hakkında 0312 426 03 25 nolu çağrı merkezi üzerinden Fransa Vize Başvuru randevusu ve işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

FRANSA VİZE BAŞVURUSU İŞLEM SIRALAMASI

 • Fransa Vize Başvuru randevu ve bilgi talebinizin Long Vize başvuru merkezine ulaştırmanız gerekmektedir. Talebiniz tarafımıza ulaştıktan sonra kişisel istek ve taleplerinizin dinlenerek başvuru sahibine uygun başvuru çeşidi belirlenmektedir. Şahsi talep ve isteklerinizin anlaşılır ve iletişim kanalları açık bir başvuru en iyi seçenek olmaktadır. Vize başvuru merkezi uzmanlarımızın sizi dinlemesi, anlaması ve karşılıklı iletişimin açık olması talebinize en uygun başvuru yapılmasını sağlamaktadır.
 • Fransa Vize Başvurusu için yolculuk planlamanıza eşdeğer, yetişebilecek ve vakitlice randevu alınması gerekmektedir. Randevusuz vize başvuru kabulü yapılmamaktadır.
  Long Vize Başvuru merkezimiz aracılığı ile Başvuru randevularınız temin edilecektir.Randevu işlemleriniz için kendisini Elçilik, Konsolosluk olarak tanıtan sahte ve kendisini resmi kurum olarak tanıtan kişi ve aracılar ile işlem yapılmamasını tavsiye eder havale yolu ile ödeme yapılmaması gerekmektedir.
 • Fransa Vize Başvurusu için mecbur olan vize randevunuz alındıktan sonra başvuru günü Fransa Vize Başvuru merkezini için gerekli olan belgelerin toparlanma sürecine geçilmektedir.
  Long Vize Başvuru merkezimiz aracılığı ile size özel evrak listesi profesyonel olarak hazırlanarak tarafınıza atanmış vize uzmanımız ile evraklarınızın toparlanılması.
 • Fransa Vize Başvuru evraklarınızın toparlanma süreci tamamlandıktan sonra vize başvuru kontrolü ve yeterlilik sınaması yapılmaktadır. Fransa Vize Başvuru Merkezi kesinlikle eksik ve yanlış evrak ile başvuru kabul etmemektedir. Hazırlanmış olan evrakların işlem sonu rapor ve sunumu başvuru sahipleri ile paylaşılarak gerekli uyarılar, düzeltilmesi gerekenler, eksikler ve yanlışlar belirtilmektedir.
  Long Vize Başvuru merkezimiz ile yapılacak olan tüm dosya hazırlık süreci ve başvurularda profesyonellik prensiplerimiz gereği eksik evraklı başvuru yapmamak prensibimiz ve kuralımızdır.
 • Fransa Vize Başvuru dosyamız hazırlandıktan sonra evrakların teslim ve başvuru süreci başlamaktadır. Başvuru tarihinden son 5 yıl içinde Schengen Vizesi almış kişiler VBS sistemlerinde parmak izi biometrileri kayıtları olmasından dolayı başvuru merkezine giriş ile yetkili Long Vize başvurunuzu yapmak için yetkilidir. Son 5 yıl içinde Schengen vizesine sahip olmayan başvuru sahipleri parmak izi biometrik bilgisi vermek için gelmek zorundadır. Başvuru merkezi ile yapılacak fiziki işlemlerinizde tarafınız ile ilgilenen vize uzmanınız tarafından refakat edilerek işlem sonuçlandırması yapılmaktadır.

Fransa Vize Başvuru dosyanız Fransa Elçiliği&Konsolosluğu işlem yoğunluğuna göre güncel olarak değişebilmektedir. Belirtilen resmi süre 3 ila – 15 iş günü olarak belirtilmiştir. Başvuru çeşidinize göre bu işlem süresi daha kısa sürede ya da daha uzun süre sürebilmektedir. Fransa Vize Başvuru dosyanızın kararı açıklandıktan sonra Yetkili Başvuru Noktanız Long Vize tarafından teslim alınarak sonuç tarafınıza bildirilir ve başvuru sahibine teslim edilmektedir.

Fransa Konsolosluğu Vize yetkilileri başvuru dosyanızı inceleme ve araştırma sırasında gidiş amacınıza uygun nitelikte evraklar ve sunuma eşdeğer olarak vize vermektedir. Gidiş amacınıza göre Fransa Konsolosluğu vize seçenekleri aşağıda belirtilmiştir;

Fransa Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi –Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected][email protected]

Kişisel talep ve isteklerinize dilediğiniz saat kesintisiz hizmet verebilmek ve seyahat aşamasında olan başvuru sahiplerimiz için 24 saat çağrı merkezimiz siz değerli misafirlerimiz için aktif olarak görev yapmaktadır.

Ulusal havacılık kuralları, uçak saatleri, başvuru randevu işlemleri için yolculukta olan misafirlerimiz için çağrı merkezimiz mağduriyetlerin önüne geçebilmek ve anlık işlem ve süreç bilgileri için 24 saat çağrı merkezimizden kesintisiz hizmet alabilmektedir.

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar