Turistik Fransa vizesi, Fransa Cumhuriyetine gezi, eğlence, tatil ve turizm amacı ile gidiş seyahat yapmak isteyen kişiler için başvurulması gereken kısa süreli C tipi Fransa Schengen vizesidir. Turistik Fransa vizesi talep eden başvuru sahipleri 180 gün içerisinde 90 gün süre ile kalma imkanı sağlayan maksimum 5 yıla kadar geçerli vizey sahip olabilme imkanı bulunmaktadır.

Turistik Fransa vizesi için konaklama belgesi ( otel rezervasyonu ), ulaşım belgesi ( uçak, otobüs yada araç ) belgeleri olması gerekmektedir.  Fransa Cumhuriyeti Turistik vizesi Schengen vizesi bölgesi yer almaktadır. Fransa girişli ve konaklama seyahat süresinin en uzun süresi Fransa ‘da olması durumunda başvuru yapılabilmekte olup diğer schengen üyesi ülkelerine de geçiş imkanı sağlamaktadır.

Turistik Fransa vizesi ibraz edilmesi gereken belgeler eksiksiz ve doğru nitelikte sunulması durumunda ortalama 3-10 iş günü içerisinde işlem sonuçlanmaktadır. İşlem süresi, başvuru yoğunluğu ve kişi başvuru dosyasının kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Turistik Fransa vizesi başvuru süreci eksik, yanlış ve detaylı hazırlanmaması durumunda işlem süresi uzayabilir yada başvuru dosyası dikkate değer görülmediği için hızlı olarak olumsuz sonu red edilebilmektedir. Doğru ve eksiksiz başvuru turistik Fransa vizesi almanın en büyük adımıdır.

 

TURİSTİK FRANSA VİZESİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  • Fransa online vize başvuru formunun yabancı dilde eksiksiz ve doğru doldurulması gerekmektedir. Fransa vize başvuru formu barkodlu ve başvuru merkezi doğru seçilmiş olarak doldurulması gerekmektedir.
  • Turistik Fransa vizesi için turistik gidiş amacını belgeleyen ve kanıtlayan otel kabul belgesi olmalıdır. Ödemesi yapılmamış,konaklama kabul belgesi olmayan otel rezervasyon belgeleri teyit edilemediği için red sebebi olarak olumsuz etki sağlamaktadır. Long Vize Başvuru ve randevu işlemleri merkezi ile yapılacak başvurularınız için garantili ve opsiyonlu otel kabul belgeleriniz temin edilmektedir.
  • Turistik Fransa Vizesi başvurusunda ulaşım araçlarınızın kanıtlanması gerekmektedir. Seyahat uçak ile olacak ise uçak bileti, otobüs ile olacak ise seyahat plan dilekçesine ek olarak otobüs bileti, hususi araç ile gidilecek ise uluslararası sigorta poliçesi ve seyahat güzargah plan dilekçesi yazılması gerekmektedir.

Fransa turistik vize başvuru işlemleri sonucunda vize onaylanma durumu hiçbir başvuru sahibi tarafından kesin değildir. Fransa turistik vize başvuru işleminin olumsuz sonuçlanma ihtimali her birey için vardır. Bu nedenle Long Vize başvuru ve randevu işlemleri merkezimiz ile yapılacak olan başvurular da onaylı otel kabul belgeniz, onaylı ulaşım evraklarınızın satın alma işlemini yapmadan tarafımızca temin edilebilmekte olup maddi riskleri en az seviyeye indirebilmektesiniz.

  • Fransa turistik vize ve Schengen bölgelerini kapsayan en az 30.000 euro teminatlı seyahat sigorta poliçesi kesilmesi gerekmektedir. Seyahat planı, gidilecek ülkeler ve kişi yaş risk grubuna uygun olan teminat ve içeriklerde poliçe yapılması gerekmektedir. Başvuru sahibine uygun olmayan seyahat sağlık sigortası poliçeleri güvenlik ve sağlık zafiyeti göstermekte ve başvuru neticesini olumsuz sonuçlandırabilmektedir. Kişisel Seyahat Sigorta poliçenizi Long Vize başvuru ve randevu işlemleri merkezinden temin edebilirsiniz.

Turistik Fransa vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından en çok tercih edilen ülkelerden birisidir. Türkiye kalkışlı tur programlarının birçok destinasyonlarında bulunmaktadır. Tur programlarında Fransa ülkesine giriş yapılacak olması Turistik Fransa Vizesi başvuru yapacağınız anlamına gelmemektedir. Tur programlarına özel giriş –çıkış ülkeleri, konaklanacak zaman farkları ve geçişler hesaplanarak programa uygun başvuru yapılacak vize ülkesi belirlenmektedir.

Turistik Fransa Vizesi ile tercih edilen şehirler ağırlıklı olarak Paris, Nice, Marsilya olarak görülmektedir.

Fransa Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected][email protected]

Kişisel talep ve isteklerinize dilediğiniz saat kesintisiz hizmet verebilmek ve seyahat aşamasında olan başvuru sahiplerimiz için 24 saat çağrı merkezimiz siz değerli misafirlerimiz için aktif olarak görev yapmaktadır.

Ulusal havacılık kuralları, uçak saatleri, başvuru randevu işlemleri için yolculukta olan misafirlerimiz için çağrı merkezimiz mağduriyetlerin önüne geçebilmek ve anlık işlem ve süreç bilgileri için 24 saat çağrı merkezimizden kesintisiz hizmet alabilmektedir.

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar