Ticari Fransa Vizesi Fransız Cumhuriyetine iş seyahati, ticari görüşmeler ve fuar katılımı amacı ile seyahat gerçekleştirecek başvuru sahipleri tarafından alınması gereken C tipi Schengen vizesidir. Umuma mahsus(bordo) pasaport sahipleri Ticari fransa vizesi başvurusu yapması gerekmektedir.

Ticari Fransa vizesi başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri ticari davetiye yada fuar belgesinin eksiksiz ve belirtilmiş formatlarda, standartlara göre başvuru aşamasında sunması gerekmektedir. Ticari Fransa Vizesi ihtiyacı olan başvuru sahipleri randevu almak ve bireysel belgelerini hazırlaması mecburidir.

Yapılacak olan vize başvuru süresi Schengen kanunu süresi olan 180 gün içinde 90 günü aşmaması gerekmektedir. Ticari Fransa Vizesi işlem süresi diğer vize başvuru türlerinden farklılık göstermektedir. Ticari Fransa vizesi işlemleri için gerekli randevuyu Long Vize başvuru ve randevu işlemleri merkezinden başvuru sahipleri şahsi olarak alabilmektedir.

Ticari Fransa Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Fransa Schengen Visa Application form

Fransız Cumhuriyeti ikamet izni mevzuatlarına göre elektronik ortamda eksikiz ve evraklarınız ile bütünleşmiş tutarlı olarak Fransızca yada İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Eksik, yanlış ve bilgi tutarsızlığı olan online başvuru formu olumsuz sonuçlara neden olmakla birlikte red almanıza sebebiyet verebilmektedir. Ticari Fransa Vizesi Schengen Visa Application form işlemleri için yetkili Long Vize başvuru ve randevu işlemleri merkezinden hizmet alabilirsiniz.

  • Pasaport

Fransa Ticari seyahati dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Vize basım şartları için karşılıklı 2 adet boş sayfa olması mecburidir. Ülke milliyet ve pasaportlarına göre bu süre değişebilmektedir. Ticari Fransa Vizesi Pasaport geçerlilik süre tablosu için Long Vize başvuru ve randevu işlemleri merkezinden sorgulama yapabilirsiniz.

  • Seyahat Sağlık Sigortası

Fransa Ticari – İş seyahati ve fuar dönemi süresince 30.000 Euro teminat ile sağlığınızı güvence altına alan sağlık poliçesidir. İş seyahati ve fuar aşamasındaki yapılacak iş ve amaç faktörlerinize göre değişiklik gösterebilmektedir. Ticari Fransa Vizesi Seyahat detaylarınıza uygun poliçeyi Long vize başvuru ve randevu işlemleri merkezinden temin edebilirsiniz.

  • Ticari Davetiye

Fransa İş seyahati için ziyaret edilecek firma, kurum ve kuruluş tarafından görüşme detaylarını şartlarını anlatan ticari davetiye mektubu olması gerekmektedir. Başvuru sahibinin iş meslek kodu ve davetiye gönderen firma uyumu vize sonucunun olumlu gelmesi için önem içermektedir. Ticari Fransa Vizesi başvuru uyum şartları için Long Vize başvuru ve randevu işlemlerinden bilgi alabilirsiniz.

  • Fuar Davetiyesi yada Bileti

Fuar Katılımcısı ve Ziyaretçisi olarak 2 katagoriye ayrılmaktadır. Fuar katılımcısı olacak başvuru sahiplerinden kurulacak stand ve fuar alanı ile ilgili evraklar ziyaretçi olan başvuru sahipleri için giriş bileti yada davetiyesi olması gerekmektedir. Ticari Fransa Vizesi için gerekli evraklar ve şartlar için Long Vize başvuru ve randevu hizmetleri

merkezinden işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

  • Kalınacak Yer Beyanı Rezervasyonu

Ticari iş seyahati bölgesi yada fuar alanına yakın yerler tercih edilmesi seyahat planının etkisini arttırmaktadır. Firma ya da fuar alanı yakınlarında opsiyonlu ve garanti otel rezervasyonu voucher belgesi olması gerekmektedir. Gerçek olmayan, teyit edilemeyen, konfirme edilmemiş otel ve konaklama rezervasyonları vize işlem süresi sonunda başvuru sahibinin olumsuz sonuç red almasına neden olmaktadır. Otel ve konaklama rezervasyonu belgeniz için Long Vize başvuru ve randevu hizmetleri merkezini arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz

  • Ulaşım Aracı

Fransa seyahat bölgesine gidecek başvuru sahibi ulaşım aracını ve tarihlerini kanıtlamak zorundadır. Uçak ile seyahat edecek olan başvuru sahibi seyahat ettiği şehre en yakın havaalanını tercih etmelidir. Seyahat bölgesine yakın uçak bileti rezervasyonlarınızı başvuru dosyanıza Long Vize başvuru merkezi başvuru sahibine özel olarak eklemektedir.

Fransa Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi

İletişim Bilgileri

 Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere- Çankaya / ANKARA

 Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

 7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

 Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

 Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi –Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected][email protected]

 

Kişisel talep ve isteklerinize dilediğiniz saat kesintisiz hizmet verebilmek ve seyahat aşamasında olan başvuru sahiplerimiz için 24 saat çağrı merkezimiz siz değerli misafirlerimiz için aktif olarak görev yapmaktadır.

Ulusal havacılık kuralları, uçak saatleri, başvuru randevu işlemleri için yolculukta olan misafirlerimiz için çağrı merkezimiz mağduriyetlerin önüne geçebilmek ve anlık işlem ve süreç bilgileri için 24 saat çağrı merkezimizden kesintisiz hizmet alabilmektedir.

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar