Fransa konsolosluğu vize işlemlerini Fransız Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği Konsolosluğu vize bölümü ve  Fransa Başkonsolosluğu İstanbul olmak üzere 2 adet dış temsilciliği bulunmaktadır.

Fransa Konsolosluğu Vize işlemleri için 180 gün içinde 90 gün içinde kalma imkanı sağlayan ve maksimum ve 5 yıla kadar verilebilen schengen vizesi işlemlerini Ankara Fransa Büyükelçiliği ve İstanbul Fransa Konsolosluğu şahsen kendi kurum ve makamında vize başvuru kabulü almamaktadır. Fransa Konsolosluğu vize işlemleri için yetkilendirmiş olduğu başvuru merkezi ile sadece vize başvuru dosyası almaktadır.

Fransa Konsolosluğu Vize İşlemleri İçin kişilerin İkamet adresi, çalışma adresi, okul adresi kriterlerini dikkate alarak başvuru merkezi seçimi yapılması gerekmektedir. Fransa Konsolosluğu vize işlemleri için yoğunluğu önleyebilmek, başvuru seyahat ve zamanlamasını kısaltmak için bölge ve şehirlere göre başvuru merkezlerini ayırmıştır. Başvuru sahibi dilediği şehir ve yerden başvuru yapamamakta olup kişisel şartlarına göre başvuru merkezi şehri ve randevusu için Long Vize başvuru merkezine müracaat edebilmektedir.

Fransa Konsolosluğu Vize işlemleri için Long Vize başvuru merkezinden yaptıktan sonra bağlı bulunduğunuz konsolosluk ve büyükelçilik departmanlarına aktarılmaktadır.

Fransa Konsolosluğu Vize işlemleri Fransız Cumhuriyeti’nin yasa ve kuralları çerçevesinde belirlemiş olduğu prosedür ve kurallara uygun şekilde hazırlanması mecburidir.

Fransa Konsolosluğu vize kabul şartları Ankara Fransa Büyükelçiliği,Fransa İstanbul Konsolosluğu farklı evrak ve şartlar talep etmektedir. Yaşamış olduğunuz ikamet şehrinize göre güncel şartları başvuru merkezine giriş ile yetkili Long Vize başvuru merkezinden edinebilirsiniz.

FRANSA KONSOLOSLUĞU VİZESİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  • Fransa Konsolosluğu vize işlemleriniz için yetkili başvuru merkezlerinden sadece bölgeniz başvuru merkezini tercih edebilirsiniz. Long Vize başvuru merkezinden 81 il için başvuru yapabilirsiniz.
  • Fransa Konsolosluğu Vize işlemleri sırasında son 5 yıl içerisinde parmak izi tanımlı olan başvuru sahipleri vize başvurusu aşamasında şahsen birebir bulunmadan başvuru merkezine giriş ile yetkili Long Vize aracılığı ile başvuru evraklarını kargo yada şahsi olarak merkeze teslim ederek başvuruya şahsen gelmeden işlem yapabilirler. Pasaport özgeçmişinize uygun şartlar için Long vize başvuru merkezini arayabilirsiniz.

Ülkelere göre parmak izi tarihleri ve vis kanun ve kuralları değişmektedir. Detaylı bilgi için Long Vize Başvuru merkezini arayınız 0312 426 03 25.

  • Fransa Konsolosluğu Vize işlemleri için Avrupa Birliği Delegasyonu kararı ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Vize Bilgi Sistemi (VBS) kanunu gereği parmak izi verilmesi kararı alınarak mecburi olmuştur. Parmak izi şartlarından muafiyet durumunuz için yetkili merkezimiz Long Vize ile irtibata geçebilirsiniz.
  • Fransa Konsolosluğu Vize işlemleri bağlı bulunduğunuz merkez konsolosluğun yoğunluk durumu, resmi tatilleri, randevu takvim müsaitliğine göre işlem ve sonuç süresi değişkenlik gösterebilir. İşlem süresi hakkında bilgi ve kısa sürede sonuç alabilmeniz için Long Vize başvuru merkezinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

  • Fransa Konsolosloğlu Vize işlemleriniz için sağlıksal sorunlar ve sebepler, ticari görüşmeler ve acil seyahatleriniz için hızlı sonuç ve çözüm almak en önemli detaydır. Hızlandırılmış vize başvuru işleminiz için yetkili Long Vize ile irtibata geçebilirsiniz.
  • Fransa Konsolosluğu Vize bölümü evraklarınızın eksiksiz, gerekli formatlara uygun, başvuru şartları kanıtlı, ekonomik sebepleriniz ile doğru orantılı olarak anavatınıza dönüş sebepleriniz ile birlikte genel olarak düşünerek sunmuş olduğunuz evraklara ek olarak kişisel intiba ve insiyatif çerçevesinde değerlendirmektedir. Yetkili başvuru merkezimizden güncel değerlendirilme şartlarını öğrenebilirsiniz 0312 426 03 25

Fransa Konsolosluğu Vize işlemleri seyahat amacı ve niyet durumlarına göre farklılık göstermektedir. Kişisel seyahat amacınıza en uygun belirlenmiş vize türü kendinizi, dosyanızı ve seyahat amacınızı kanıtlayabileceğiniz vize başarı oranının en yüksek olabileceği faktörlerin başında gelmektedir.

Fransa Konsolosluğu Vize yetkilileri başvuru dosyanızı inceleme ve araştırma sırasında gidiş amacınıza uygun nitelikte evraklar ve sunuma eşdeğer olarak vize vermektedir. Gidiş amacınıza göre Fransa Konsolosluğu vize seçenekleri aşağıda belirtilmiştir;

Tercih edilen seyahat amacına en uygun şekilde konsolosluk vize hizmetlerinizin yönetim ve başvuru aşamaları hakkında tüm soru ve işlemleriniz için başvuru merkezine giriş ile yetkili Long Vize başvuru noktalarımızdan gerekli tüm destek ve sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi –Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected][email protected]

Kişisel talep ve isteklerinize dilediğiniz saat kesintisiz hizmet verebilmek ve seyahat aşamasında olan başvuru sahiplerimiz için 24 saat çağrı merkezimiz siz değerli misafirlerimiz için aktif olarak görev yapmaktadır.

Ulusal havacılık kuralları, uçak saatleri, başvuru randevu işlemleri için yolculukta olan misafirlerimiz için çağrı merkezimiz mağduriyetlerin önüne geçebilmek ve anlık işlem ve süreç bilgileri için 24 saat çağrı merkezimizden kesintisiz hizmet alabilmektedir.

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar