Fransa Büyükelçiliği, evrensel hukuk kuralları çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan Ankara’da bulunmaktadır. Fransa Büyükelçiliği, Fransa Devleti’nin resmi diplomatik temsilcisidir. Türkiye ve Fransa arasında  ekonomik, politik, siyasi, kültürel ilişkilerin geliştirilmesi amacını ve görevini yürütmektedir. Fransa Büyükelçiliği ek olarak konsolosluk ve vize departmanlarıyla Fransa’ya seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin de Fransa Büyükelçiliği vize işlemlerini yerine getirmektedir.

Fransa Büyükelçiliği Vize işlemlerinin son aşamasında yer almaktadır. Başvuru sahiplerinin 180 gün içinde 90 güne kadar kalma imkanı sağlayan C tipi Schengen vize başvurularını şahsen direkt olarak Fransa Büyükelçiliği Vize departmanından almamaktadır. Fransa Büyükelçiliği Vize departmanından vize almak isteyen başvuru sahipleri Fransa Büyükelçiliğinin yetkilendirmiş olduğu başvuru merkezinden randevulu bir şekilde işlem yapılmasını mecbur kılmıştır.

Long Vize başvuru merkezi Fransa Büyükelçiliği Vize departmanına başvuru yapabilmekte olup başvuru sahibine en uygun başvuru çeşidini de belirlemektedir.

Fransa Büyükelçiliği Vize bölümünün kısa süreli seyahatlerde vermiş olduğu vizeye Schengen Vizesi denilmektedir. Alınacak Fransa Schengen vizesi ile Schengen üyesi tüm ülkelere giriş izni sağlamaktadır. Schengen kuralları gereği vize sahipleri seyahatlerini vizesine sahip oldukları Schengen ülkesinden başlatması gerekmektedir.

 • Fransa Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara şehrinde yer almaktadır.

(Fransa Büyükelçiliği adres ve iletişim bilgileri için Long Vize başvuru merkezini arayabilirsiniz)

 • Fransa Büyükelçiliği vizesi işlemleriniz için Normal(Bordo) Pasaport sahipleri vize almak zorundadır.
  (Pasaport veriliş tarihi, veriliş yeri ve pasaport bitiş tarihi yapılacak seyahat planına uygun olması gerekmektedir. Seyahatiniz için uygun pasaport süre bilgisi için Long Vize başvuru merkezini arayabilirsiniz)
 • Fransa Büyükelçiliği Vizesi işlemleriniz için resmi görev için seyahat edecek Hizmet (Gri) pasaportu sahipleri görevlendirme belgelerini ibraz ederek 180 gün içinde 90 gün süre ile vize işlemlerinden muaftırlar.
  (Yapılacak seyahat süresi ve görevlendirme belgenizin koşullara uygunluk kontrölünü Long Vize başvuru merkezinden yaptırabilirsiniz.)
 • Fransa Büyükelçiliği Vizesi işlemleriniz için Kamu Çalışanlarına – Ticaret Hacmi Yüksek Şirketlere Türkiye Cumhuriyeti Tarafından hak kazanılmış Hususi (Yeşil ) Pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 gün süre ile vize işlemlerinden muaftırlar.
  (Seyahat planlaması ve gidiş amacına uygun olarak vize gereklilik şartları ve kuralları hakkında detaylı bilgisi Long Vize başvuru merkezinden öğrenebilirsiniz.)
 • Fransa Büyükelçiliği Vizesi işlemleriniz için Türkiye Cumhuriyeti Makamlarında Görev Yapmakta Olan Diplomat – Üst Düzey Devlet Görevlisi – Milletvekili ve benzeri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Diplomatik (Siyah)  Pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 gün süre ile vize işlemlerinden muaftırlar.
 • Fransa Büyükelçiliği Vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti nüfüs yoğunluğu ve coğrafi bölgeleri dikkate alınarak İstanbul Fransa Konsolosluğu ile birlikte 2 farklı merkezden onaylanmaktadır.
  (Başvuru sahiplerinin bağlı bulunduğu ikamet adresi, çalışma adresi, okul adresi gibi faktörlere göre başvuru merkezi ve şehri değişmektedir.Başvuru sahipleri istediği şehirde başvuru yapamamaktadırlar. Long Vize başvuru merkezinden mevcut şartlarınıza uygun şehirden başvurunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz.)
 • Fransa Büyükelçiliği Vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Fransa Schengen vize işlemleri özel kurum ile yapılmakta olup başvuru merkezi tarafından yapılmaktadır.
  Fransa Büyükelçiliği vize bölümü ve Fransa Konsolosluğu vize bölümü Schengen vize başvurularını yetkili başvuru merkezi aracılığı ile yapmaktadır. Fransa Vize başvurusunu Long Vize başvuru merkezinden yapabilirsiniz. )
 • Fransa Büyükelçiliği Vize başvurusu için başvuru sahipleri randevu almak mecburiyetindedir. Randevu işlemlerinizi başvuru merkezine giriş ile yetkili merkezimizden yapabilirsiniz. Yanlış, eksik ve bölgeniz dışında randevu alınmaması gerekmektedir. Yanlış alınabilecek randevu başvuru yapmanızı engelleyici faktör olacaktır.
 • Fransa Büyükelçiliği Vize başvurusu için başvuru sahiplerinin gidiş amacı – iş durumu – ekonomik durumu – aile durumu – yaşadığı şehir ve benzeri faktörlere göre hazırlanılması gereken mecburi evraklar bulunmaktadır. Başvuru sahibine özel hazırlanması gereken evrak listesi yetkili başvuru merkezimizden temin edebilirsiniz.
 • Fransa Büyükelçiliği Vize başvurusu için Fransa Schengen topraklarındaki seyahat süresince seyahat sağlık sorumluluğunuzu kapsayan 30.000 euro teminatlı sigorta poliçesi yapılması gerekmedir. Fransa Büyükelçiliği vize bölümü kritlerine uymayan seyahat sağlık sigortası poliçeleri geçersiz sayılmaktadır. Maddi kayıpların önüne geçerek yaş durumunuz ve seyahat sürenize göre gerekli poliçenizi yetkili başvuru merkezimizden temin edebilirsiniz.
 • Fransa Büyükelçiliği Vizesi Aile-Arkadaş Ziyareti, Turistik Seyahat, İş- Fuar- Ticari Seyahat, Kültürel Seyahat, Sportif Etkinlik Seyahatleri, Sağlık Sebepleri, Resmi Ziyaret, Transit, Eğitim Seyahatleri olarak sınıflandırılmıştır. Gidiş amacınız, iş durumunuz, ekonomik seviyenize uygun schengen vize çeşidinizi yetkili merkezimiz ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz. Yanlış seçilen başvuru çeşidi başvurunuzun kabul olmaması yada red gelmesine neden olmaktadır.

Fransa Büyükelçiliği Vizesi Başarı İpuçları

 • Başvuru sahibine en uygun başvuru şartları ve koşulları sağlanmalıdır.
 • Başvuru sahibini en açıklayıcı şekilde ifade eden belgeler belirlenip başvuru sahibini en maksimum düzeyde tanıtan özellikleri seçilip kişiye özel vize başvuru dosyası hazırlanmalıdır.
 • Başvuru sahibinin yapacak olduğu seyahat planlı – programlı olacak şekilde Fransızca ve İngilizce plan dilekçeleri yazılması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin koşulları dikkate alınarak kendisine en uygun şartları ve prosedürleri sağlayan ülke belirlenmeli ve yönlendirilmelidir
 • Başvuru sahibinin seçmiş olduğu ülkenin kriterleri, bakış açısı, dosya düzeni, güncel vize prosedürleri ve anlayışı içinde hazırlık yapılmalıdır.

Fransa Büyükelçiliği Vizesi başvuru işlemlerinizde Long Vize – Yetkili vize başvuru merkezimiz ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Yetkili vize merkezimiz Long Vize ile yapacağınız tüm işlemlerde;

 • Fransa Schengen Vize başvuru formunuz istenilen içerikler ve formatta kendi dilinde Fransızca ya da İngilizce tarafımızca doldurulmaktadır.
 • Fransa Schengen vize başvuru şartları ve kişisel veri onay formlarının kişiye özel veri tabanına göre işlenip eklenmesi merkezimizce yapılmaktadır.
 • Fransa Schengen vize başvuru vekalet işlemleri merkezimizce yapılmaktadır.
 • Fransa Schengen vize başvuru seyahat planı dilekçesi kanıtlanabilir, anlaşılabilir ve evraklar ile desteklenebilir formatta talep edilen dil seçeneği ile İngilizce ya da Fransızca olarak merkezimizce yazılmaktadır.
 • Fransa Schengen vize başvuru ve seyahatinizi kapsayan zorunlu evrak listesinde bulunan yurtdışı seyahat sağlık sigortası merkezimizce kişiye özel yapılmaktadır.
 • Fransa Schengen vize başvuru evrak düzenlenmesi, sıralanması, işlem kronolojisi, sonuçlandırma ve başvuru sahibine teslim merkezimizce yapılmaktadır.
 • Fransa Schengen vize başvuru sahipleri için yetkili merkezimiz tarafından atanmış uzman personelimiz ile tüm başvuru süreciniz sonuçlanana kadar refakat edilmektedir.

Fransa Büyükelçiliği Vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa Cumhuriyeti’nde Türk Nüfüsu yoğunluğu – Ticari ilişkiler- Turizm ülkesi olması gibi çeşitliği fazla olması sebebi ile en çok talep edilen schengen vize ülkelerinin en üst sıralarında yer almaktadır.  Fransa Büyükelçiliği vize talebi ülkemizde çok yoğun talebi olmasından kaynaklı olarak vize işlemi süreçleri, vize başvuru onay oranları, randevu müsaitlik takvimi faktörler anlık olarak değişebilmektedir.

Fransa Büyükelçiliği Vize işlemleriniz sırasında güncel durum değerlendirmeleri, kişisel evrak yönetiminiz, vize sonuçlandırma süreçleriniz ve gidiş amacınıza bağlı olarak Long Vize Yetkili Başvuru Merkezimizce düzenlenmiş dosyalarınız ile doğru – bilinçli ve güncel elçilik bilgileri esas alınarak vize sonuç başarı yüzdenizi yükseltebilirsiniz. Kişiye özel hazırlanan kaliteli ve eksiksiz başvuru vize alım sürecinin en büyük adımıdır.  Doğru, eksiksiz ve kalite bir başvuru dosyası maddi ve manevi kayıpları önlemektedir.

 

Fransa Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected] –  [email protected]

Kişisel talep ve isteklerinize dilediğiniz saat kesintisiz hizmet verebilmek ve seyahat aşamasında olan başvuru sahiplerimiz için 24 saat çağrı merkezimiz siz değerli misafirlerimiz için aktif olarak görev yapmaktadır.

Ulusal havacılık kuralları, uçak saatleri, başvuru randevu işlemleri için yolculukta olan misafirlerimiz için çağrı merkezimiz mağduriyetlerin önüne geçebilmek ve anlık işlem ve süreç bilgileri için 24 saat çağrı merkezimizden kesintisiz hizmet alabilmektedir.

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar