Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi aile, akraba ve arkadaş ziyareti yapmak isteyen başvuru sahipleri tarafından tercih edilmesi gereken vize türüdür. Fransa’da yaşayan akrabalarını, arkadaşlarını, ailesini ve yakınlarını görmek ziyaret etmek amacıyla yapılmaktadır.

Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo(Umuma Mahsus) pasaport sahipleri Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliğinin yetkilendirmiş olduğu başvuru merkezinden başvuru yapmak zorundadır. Fransa vizesi için başvuru yapacak başvuru sahipleri ziyaret amacına uygun başvuru çeşidini seçmesi gerekmektedir.

 

Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Fransa Aile Arkadaş Ziyareti Davetiyesi İçin ;

 • Fransa Büyükelçiliği&Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu başvuru merkezinden randevu alınması mecburudir.

Randevusuz işlem yapılmamakta olup Long Vize Başvuru Merkezini arayarak randevunuzu alabilirsiniz.

 • Fransa yasal temsilciliklerince onaylı davetiye mektubu olması gereklidir.

Long Vize başvuru merkezinden davetiye onay yeri , davetiye formatı , kişiye özel davetiye çeşitleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 • Fransa Devletinde yaşayan her kişi ziyaretçi davetiyesi gönderme yetkisi bulunmamaktadır.

a)Maddi Gelir Tutarı

b)Sosyal Yardım Hakkı Kullanımı

c)Yaşam alanı(ev) metrekare hesaplaması sonucu yeterli yaşam alanı imkanlarının tespiti yapılmaktadır.

 1. d) Davetiye gönderecek kişinin oturum ya da vatandaşlık alma süreçlerinin durumu kontrolü yapılmaktadır.

Long Vize başvuru merkezi olarak davetiye gönderecek kişi ve durumları hakkında detaylı bilgi alabilir ve başvurunuza uygun davetiye içerik bilgisini edinebilirsiniz.

FRANSA AİLE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZESİNİ KAPSAYAN DURUMLAR

 • Fransa Arkadaş Ziyareti Vizesi

Fransa’da yaşayan ikamet eden kişilerin , Fransa vatandaşı yada Fransa’da oturum ikamet izni olan kişiler tarafından Fransa Resmi Makamlarınca alınan resmi davetiye mektubu çıkartılarak başvuru sahibine  gönderilerek yapılan başvuru türüdür.

Ülkemiz genelinde Fransa Arkadaş Ziyareti Vizesi talepleri yaş ortalaması dikkate alındığında ağırlık olarak genç nüfüs kitlesine hitap etmektedir. Arkadaş ziyareti başvuruları ortalaması dikkate alındığında erkek arkadaş ziyareti , bayan arkadaş ziyareti , resmi olmayan nişanlılık ve sözlenmiş misafirler tarafından yüksek oranda tercih edilmektedir.

Özellikle dikkat edilmesi gereken 1.dereceden kan bağı olmadan yapılan başvurularda Fransa göç politikasnıı dikkate almakta ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından yoğun talep gören göçmenlik ve yoğun iltica taleplerine tedbiren ülkemizin genç nüfüsu dikkate alındığında en fazla red gruplarının genç yaş grubu aralığında olduğu görülmektedir. Bilinçsiz ve şahsi yapılan başvurular sonucu son yıllarda alınan olumsuz red başvuru sayıları ortalama 2 kat artmıştır.  Fransa Arkadaş Ziyareti vizesi güncel başvuru bilgileri ve dikkat edilmesi gerekenler için Long Vize çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz. 0312 426 03 25

 • Fransa Aile Ziyareti Vizesi

Fransa’da yaşayan 1. Ve 2. Dereceden Fransa vatandaşlığı almaya hak kazanmış yada oturum ikamet izni olan aile yakınlarının Fransa Devleti yetkilli makamlarından alınan Aile Ziyareti Davetiyesi ile yapılan başvuru çeşididir

 1. a) Fransa’da anne , baba , kardeşi yaşayan başvuru sahipleri
  b) Fransa ‘da Dereceden akrabalık bağı bulunan başvuru sahipleri faydalanabilmektedir.

LONG VİZE BAŞVURU MERKEZİNDEN BAŞVURU YAPMANIN FAYDALARI

 • Fransa Aile Arkadaş Vizesi Schengen formunun aranılan nitelikler ve dikkat edilen konular göz önünde bulundurularak doldurulmaktadır.
 • Fransa Aile Arkadaş Vizesi başvuru koşulu olan Fransızca Davetiye Mektubunun sözel olarak tercüme edilmesi ve başvuru sahibinin taleplerini karşılamak için yeterliliğinin kontrolleri sağlanmaktadır.
 • Fransa Aile Arkadaş Vizesi başvurularında arkadaş ziyareti ise özel kapsamlı dikkat edilmesi gereken prosedür ve yönlendirilmelerin yapılması , aile-akraba ziyareti ise gerekli akrabalık bağlarını kanıtlayan sunum ve dilekçeler yazılmasıdır.
 • Fransa Aile Arkadaş Vizesi seyahatinizi kapsayan Yurtdışı Sağlık ve Seyahat Sigortasının kişi yaş ve risk durumu göz önünde bulundurularak Vize Memurunun dikkat edeceği kapsamları kapsayacak şekilde düzenlenmesidir. Her yaş için oluşabilecek seyahat ve sağlık riskleri farklıdır. Size özel kapsamlı poliçeniz tarafımızca eklenmektedir.
 • Fransa Aile Arkadaş Vizesi güncel başvuru şartları ve dikkat edilmesi gereken konular ön planda tutularak vize başarı oranını yükseltilebilmektedir.

Fransa Aile Arkadaş vizesi başvuru şartları kişinin meslek , ekonomik , seyahat amacı ve aile bağlarına göre değişiklik göstermektedir. Fransa Büyükelçiliği&Konsolosluğu güncel olarak evrak standartlarını ve vize onay şartlarını anlık olarak güncelleyebilmektedir.

Long Vize Fransa Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi , Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / Ankara

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi –Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected] – [email protected]

 

Kişisel talep ve isteklerinize dilediğiniz saat kesintisiz hizmet verebilmek ve seyahat aşamasında olan başvuru sahiplerimiz için 24 saat çağrı merkezimiz siz değerli başvuru sahiplerimiz için aktif olarak görev yapmaktadır.

Ulusal havacılık kuralları , uçak saatleri , başvuru randevu işlemleri için yolculukta olan misafirlerimiz için çağrı merkezimiz mağduriyetlerin önüne geçebilmek ve anlık işlem ve süreç bilgileri için 24 saat çağrı merkezimizden kesintisiz hizmet alabilmektedir.

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar