Almanya Vizesi Hakkında & Germany Visa İnformation

Long Vize Turizm - Almanya Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezi

Almanya Vizesi

Almanya Vize İşlemleri Kısa dönem Schengen vizesi ve Uzun Dönem Ulusal Vize olarak ikiye ayrılmaktadır. Almanya vize türlerinden Schengen Vizesi 180 gün içinde 90 gün kalma hakkı tanıyan ve maksimum 5 yıla kadar verilebilen vize türüdür. Ulusal vize ise 180 gün içinde 90 gün sınırlama hakkı olmayan 90 günden fazla kalma imkanı sağlayan vize çeşididir. Almanya vize çeşitleri kendi içinde seyahat amacı , gidiş niteliği ve kalış süresinde göre değişiklik göstermektedir. Schengen vize başvuru işlemi başvuru merkezinden yapılmakta olup Ulusal vize işlemi Elçilik Ve Konsolosluk üzerinden yapılabilmektedir. Almanya vize işlemi talepleriniz ve seyahat planlamınıza uygun olan başvuru türü , çeşidi ve talep edilen seyahat planlamasına uygun evrak ve formların doldurulması gerekmektedir.

 

Almanya Vize Çeşitleri;

1- Schengen Vizesi Kapsamında olan vize türleri;

 • Tourismus / Turistik Vize Almanya’ya turistik olarak seyahat amacı ile otel kalarak planlanan vize türüdür.
 • Besuch von Familienangehörigen oder Freunden / Aile veya arkadaş ziyareti vizesi Almanyada ‘da yaşayan arkadaş, aile, akrabalar tarafından gönderilen resmi davetiye ile yapılan başvuru türüdür. 
 • Geschäftsreise / İş Seyahatı Vizesi Ticari amaç ile yapılacak iş görüşmeleri , ticari anlaşmalar için Almanya’da ticari ikamet sahibi şirketler tarafından gönderilen davetiye ile yapılan başvuru türüdür.
 • Kultur / Kültürel Vize Konser, Seminer, Kongre ve benzeri etkinlikler için yapılan başvuru türüdür. 
 • Offizieller Besuch / Resmi Ziyaret Vizesi Almanya ‘da bulunan resmi makam ziyaretleri için yapılan başvuru türüdür.
 • Sport / Sportif Vize Sportif bir etkinlik yada müsabakaya katılım için yapılan başvuru türüdür.
 • Gesundheitliche Gründe/ Sağlık Sebebi Vizesi Kısa süreli tedavi alınmak için yapılan başvuru türüdür.
 • Durchreise/ Transit Vize Başka bir ülke güzergah planında ülke geçişi için belirli bir aktarma aşamasınadaki zaman için alınan vize türüdür.
 • Studium / Öğrenci Vizesi Kısa süreli dil okulu ve eğitim almak için başvuru yapılan vize türüdür.

Almanya vize çeşitleri ve türleri için gerekli olan başvuru formları, başvuru randevuları, başvuru dilekçeleri, başvuru şartları hakkında genel bilgi ve hizmetler için Long Vize Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

2- Ulusal Almanya Vize Çeşitleri

 • Aile Birleşimi Vizesi Türkiye ‘de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Almanya da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmesi veya Türkiyede yaşayan 18 yaş altı çocuklarını Almanya ‘ya  yerleşmesi ve birlikte yaşaması için yapılan başvuru türüdür.
 • Çalışma Vizesi Almanya’da çalışmak için teklif almış, sözleşme şartları ve çalışma bakanlığı izini çıkmış başvuru sahiplerinin mesleki yeterlilik belgeleri ile Almanya‘ya çalışmak için yapılan başvuru türüdür.
 • 90 Günden Fazla Öğrenci Vizeleri 180 gün içinde 90 günden fazla konaklama süresi olan dil okulu, üniversite, yüksek lisans ve staj işlemlerini kapsayan vize türüdür.
 • Oturum Göçmenlik Vizeleri

ÖNEMLİ UYARI :

Almanya Vize işlemleri için Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım , sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik , Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize  , Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Almanya Vizesi işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli , güvenilir , resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar