Almanya Vizesi Kaç Günde ÇıkarAlmanya Vizesi Kaç Günde Çıkar - Long Vize Turizm - Almanya Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezi

Almanya Vizesi Kaç Günde Çıkar Ülkemizde Almanya Vizesi en çok tercih edilen vize başvuru ülkesidir. Ortalama veriler dikkate alındığında Türkiye Cumhuriyet ‘i vatandaşları en çok Almanya Fedaral Cumhuriyetine başvuru yapmıştır.

Başvuru sahiplerinin ülkemizde bir çok şehirde başvuru noktasından Almanya Büyükelçiliğine , İstanbul Almanya Konsolosluğuna ve İzmir Almanya Konsolosluğuna bağlı başvuru merkezinden başvuru yapabilmektedir. Başvuru sahipleri tarafından ikamet şehirlerine göre belirlenmiş başvuru merkezine göre işlem süresi değişebilmektedir.

Almanya vizesi kaç günde çıkar gibi sorusunun cevabı resmi olarak onbeş iş günü olarak sürmektedir ve ayrıca bu süreç seçilmiş olan başvuru merkezine, vize başvuru çeşidine, işlem yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir.

Long Vize başvuru merkezi olarak ikamet şehrinize uygun, güncel konsolosluk işlem yoğunluğu ve vize çeşidini göre başvuru tecrübelerinden edindiği bilgi ve birikimi siz başvuru sahiplerine aktararak sağlıklı ve doğru bir tarih için bilgi verebilmektedir.

Schengen ülkelerinin turist ve misafir kabul dönemleri belirli tarihlere göre değişebilmektedir. Almanya Schengen vizesi talebi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından genellikle Aile –Arkadaş ziyareti vizesi olarak başvuru yapılması nedeni ile diğer Schengen ülkeleri gibi yaz turizm sezonundan çok sonbahar sonu, kış mevsimin başlangıcı zamanlarında yoğunluk göstermektedir.

Almanya Vize işlemleri için randevu alınması mecburi olmasından dolayı seyahat süreniz ile başvuru süreniz arasında 90 günden daha az bir zaman olması durumunda erkenden başvuru yapılması tavsiye edilmektedir. Almanya Vizesi işlem müracatleri 3 şehirdeki Ankara – İstanbul –İzmir konsolosluk ve büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir.

Başvuru merkezi şehirleri birbirinden bağımsız olarak değerlendirme yapmasından dolayı işlem süreleri farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak Türkiye Cumhuriyeti Almanya vize başvurularının en çok tercih edildiği nüfüs yoğunlu ve başvuru kabul sayısı en fazla olan şehir olan Ankara Büyükelçiliği vize merkezidir.

Almanya vizesi işlem ve sonuçlanma süresi için Long Vize başvuru merkezi aracılığı ile yapacağınız işlemler için gidiş amacınıza göre başvuru sahibine en uygun tarihler belirlenebilmekte ve hızlandırılmaktadır.

Almanya Vizesi işlem sonuçlanma süresinde öncelik tanınan özel durumlar olabilmektedir. Sağlık sebebi başvuruları ve ticari başvurular normal işlem süresinden daha önce sonuçlanabilmektedir. Almanya Vize Başvuru merkezi işlem süresi için ortalama 15 iş günü olarak süre belirlemiştir.

Almanya İşlem Süresini Etkileyen Faktörler ;

  • Vize Başvuru Randevusu – Erken alınan randevu işlem süresinin yetişmesini ve gecikmeleri önlemektedir. Vakitlice alınacak olan vize başvurusu sayesinde yoğunluk oluşumu öncesi başvuru sahibi için kontenjan alınarak gecikmelerin önüne geçilebilmektedir. Long Vize başvuru merkezi aracılığı ile ücretsiz randevu alabilirsiniz.
  • Başvuru Merkezi Seçimi – Başvuru sahibi ikamet dışı başvuru merkezlerinden yapılan işlemler de onay ve değerlendirme süreci için başvuru sahibinin bağlı olduğu değerlendirme merkezine ulaşım kargo ile olmaktadır. Başvuru sahibine uygun olmayan başvuru merkezi işlem süresini uzatmaktadır. Long vize başvuru merkezi ile başvuru sahibine uygun Ankara – İstanbul ve İzmir merkezlerinde hızlı vize başvurusu yapabilirsiniz.
  • Evrak ve Başvuru Dosyası Niteliği – Eksik ve yetersiz vize başvuru dosyaları incelenmesi uzun sürebilmektedir. Kanıtlayıcı , belirgin ve Almanya Vize prosüdürlerine uygun hazırlanmış dosyalar ekstra bir inceleme yada ek evrak talebi olmadan sonuçlanmaktadır. Eksiksiz ve Kurallara uygun hazırlanan vize başvuru dosyaları zaman ve işlem hızlılığı sağlamaktadır. Almanya Fedaral Hükümeti vize yasalarına uygun başvuru dosyanızı Long Vize merkezi ile hazırlayabilirsiniz.
  • Vize başvuru çeşidi belirlenmesi – Doğru vize başvuru çeşidi belirlenmesi doğru işlem süresi ve değerlendirilmesini sağlamaktadır. Davet gönderen kişisel durum , başvuru sahibi seyahat gidiş amacı dikkate alınarak belirlenen işlemlerde sonuçlanma süresi kısalabilmektedir. Long vize başvuru merkezinden kişisel başvuru kronoloji ve takviminizi elde edebilirsiniz.

Almanya Vize Başvuru dosyanız Almanya Elçiliği&Konsolosluğu işlem yoğunluğuna göre güncel olarak değişebilmektedir. Belirtilen resmi süre 15 iş günü olarak belirtilmiştir. Başvuru çeşidinize göre bu işlem süresi daha kısa sürede yada daha uzun süre sürebilmektedir. Almanya Vize Başvuru dosyanızın kararı açıklandıktan sonra Yetkili Başvuru Noktanız Long Vize tarafından teslim alınarak sonuç tarafınıza bildirilir ve başvuru sahibine teslim edilmektedir.

ÖNEMLİ UYARI :

Almanya Vizesi için Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım , sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik , Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Almanya Vizesi işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar