Almanya Vizesi Gerekli BelgelerAlmanya Vizesi Gerekli Belgeler - Long Vize Turizm - Almanya Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezi

Almanya Vizesi Gerekli Belgeler, Almanya vize başvuru işlemleri için başvuru sırasında hazır ve istenilen formatta olması gerekmektedir. Vize işlemleri karar yetkisi olan Almanya Büyükelçiliği ve Konsolosluğu güncel şartları ve vize politikasına göre değişiklik göstermektedir.

Almanya Vizesi Gereken Belgeleri başvuru sahibinin Milliyeti, Seyahat Amacı, Kalış süresi, iş ve ekonomik durumu gibi faktörlere göre değişkenlik göstermekte olur her başvuru sahibinin kendisini en iyi anlatan standartlarda ve özellikte evrak hazırlaması gerekmektedir.

Almanya Vizesi Gerekli Belgeler;

 • Pasaport;
  Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir.
  Seyahat bitiş tarihi ve pasaport süresi yetersiz olan pasaport ile yapılan başvuru dosyaları başvuru merkezinde kabul edilmemekte olup başvuru yapılamamaktadır. Seyahat planlamanız ve pasaport bilgileriniz ile Long Vize başvuru merkezi aracılığı ile tarafınıza en uygun pasaport süresi için bilgi alabilirsiniz.

 

 • Eski Pasaportlar;
  Başvuru sahibinin geçmişte yapmış olduğu seyahat planları ve giriş çıkış işlemleri vize başvuru sonucu için pozitif katkı sağlamaktadır. Pasaport seyahat geçmişinde VBS sistem kaydı olan başvuru sahiplerinin başvuruya şahsen gelmesine gerek olmayıp başvuru merkezine giriş ile yetkili Long Vize aracılığı ile işlemlerini yapabilmektedir.

 

 • Davetiye Mektubu
  Başvuru sahibi aile arkadaş ziyareti başvurusu yapıyorsa istenilen formatta onaylı ve başvuru sahibinin seyahat planlamasına uyan davetiye mektubu . Davetiye mektubu örneği ve içeriği hakkında bilgi için Long Vize Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

 

 • Ticari Davetiye Mektubu
  Ticari , iş görüşmeleri için maddi kazanç sağlamak adına yapılan bu başvuru türü için Almanya ticari ikameti bulunan firma ve kurumlardan seyahat amacına uygun içerik bilgisi bulunan davetiye mektubu olması gerekmektedir. Ticari unvan uyumları , içerikleri ve yazılış formatları için Almanca davet mektubu örnekleri ve bilgisi için Long Vize Çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

 

 • Maddi Kazanç Evrakları
  Başvuru sahibi çalışan ise çalıştığına dair şirket ve kazanç evrakları
  Başvuru sahibi işveren ise işletme firma evrakları
  Başvuru sahibi çiftçi ise çiftçiliği belgeyelen evraklar
  Başvuru sahibi emekli ise emekli olduğunu kanıtlayan finans evrakları
  Başvuru sahibi çalışamayan ise maddi geçim kaynağını kanıtlayan sponsor evrakları
  Başvuru sahibi öğrenci ise velisi tarafından hazırlanan maddi gelir beyanı evrakları olması gerekmektedir.
  Ülkemiz ekonomik ve iş gücü çeşitliliği dikkate alındığında kişisel maddi evraklar farklılık göstermektedir. Almanya vizesi gerekli belgeler bölümünün dikkat edilmesi gereken evraklarıdır. Detaylı evrak listesi ve başvuruya uyumlu evraklar için Long Vizeden şartlarınıza en uygun listeyi temin edebilirsiniz.6- Nüfüs Kayıt Örneği – Aile tablosu
  Türk Vatandaşlarının aile bağlarını , nüfüs kütük açıklama ve düşüncelerinin detaylarının belirtildiği evraktır. Kişi ve başvurunuza uygun nüfüs kayıt örneği bilgisi için Long Vize çağrı merkezini arayabilirsiniz

 

 • Yerleşim Yeri Belgesi
  Başvuru sahibinin ikamet adresini gösteren resmi belgedir. Başvuru çeşidi ve türüne göre orijinal ve barkodlu olarak ikiye ayrılmaktadır. Başvuru sahibi ikametine uygun başvuru merkezi bilgisi için Long Vize Başvuru merkezinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Almanya Vizesi için gerekli belgeler hazırlanma aşamasında başvuru sahibine özel olarak hazırlanması gerekmektedir. Çalışmayan , Ev Hanımı ve benzeri maddi kazanç evrağı olmayan başvuru sahipleri için sponsorluk evrakları ayrıca hazırlanması gerekmektedir. Maddi kazanç kanıtlanamayan , Gelir belgeleri yetersiz ve kanıtsız başvuru sahiplerinin sonuçları genellikle olumsuz sonuçlanmaktadır.

Almanya vizesi için gerekli belgeleri başvuru sahibinin gidiş amacı , kalış süresi , davetiye çeşidi ve benzeri faktörler dikkate alınarak Almanya Konsolosluğu ve Büyükelçiliğinin belirtmiş olduğu limitte olması gerekmektedir. Seyahat sürenize uygun maddi gelir tablonuz ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında Long Vize başvuru merkezinden bilgi alabilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI :

Almanya vizesi gerekli belgeler için Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım , sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik , Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Almanya Vizesi işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar