Almanya Vize ÜcretiAlmanya Vize Ücreti - Almanya Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezi

Almanya Vize Ücreti, Almanya’ya seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri tarafından vize başvuru işlemleri için Konsolosluk Hizmet Bedeli ve  Yetkili Başvuru Merkezi koordinasyon bedeli olarak tahsil edilmektedir. Almanya Federal Cumhuriyeti 9 Temmuz 1980 yılında aldığı karar itibariyle Türk Vatandaşlarına serbest dolaşım hakkını iptal etmiş ve vize uygulamasına geçmiştir. 1980 Tarihinden itibaren güncel durum ve ekonomi şartları dikkate alınarak vize başvuru talebi olan başvuru sahiplerinden tahsil edilen Almanya Vize ücretinde değişkenlik göstermiştir.

Schengen Ülkelerinin 2018 yılında  ortalama olarak Dünya genelinde elde ettiği gelir 950 Milyon Euro üzerindedir. Almanya Schengen Vize Başvurusu Dünya geneli başvurularda en çok başvuru yapılan 2. Ülke konumdadır. Türk vatandaşlarının ise en çok tercih ettiği ülke pozisyonunda yer almaktadır.

Almanya Vizesi Ücretleri;

 • Almanya Vize Ücretini , Konsolosluk Hizmet Bedeli ödemesini Euro para cinsinden tahsil edilmektedir.
 • Almanya yetkili vize başvuru merkezinin koordinasyon bedeli Tl para cinsinden tahsil edilmektedir.
 • Almanya yetki alanı dışında yapılan vize başvurularından artı olarak yetki alan dışı ek koordinasyon bedeli tahsil etmektedir.
 • Vıp vize başvuru işlemi için ek Almanya Vize Ücretini ödenmesi gerekmektedir.
 • Başvuru sonucunuzu kurye ile iade taleplerinde ek kargo ödemesi alınmaktadır.

Long Vize başvuru merkezi ile yapılacak olan vize başvurularında Almanya Vize ücreti ödemenizi şahsen yapmakta olup Türk Lirası , Euro yada Dolar üzerinden nakit , kredi kartı yada havale ile yapabilmektesiniz.

Almanya Vizesi Ücreti Değişkenlik Faktörleri ;

 • Almanya Vize Ücretini başvuru sahibinin vatandaşlığının bağlı olduğu ülkeye göre değişmektedir. Vatandaşı olduğunuz ülke fiyatlandırması için Long Vize çağrı merkezini arayabilirsiniz.

 

 • Başvuru sahibinin yaşına göre Almanya Vizesi Ücreti alınmaktadır.
  a) 0-6 yaş
  b) 6-12 yaş
  c) 12 yaş ve üzeri şeklindedir.
  Yaş gruplarına göre fiyatlandırma değişmektedir. Yaş ve fiyat hesaplaması için Long Vize çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

 • Avrupa Birliği vatandaşı Eşleri
  Avrupa Birliği üyesi ülkeler vatandaş ve eşleri Almanya Vize Ücreti değişkenlik gösterebilir
  Fiyatlandırma bilgisi için Long Vize Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

Almanya vize ücreti  ve Başvuru merkezi vize ödemelerine ek olarak başvuru sahiplerinin aşağıdaki başvuru evrakları hazırlama aşamasında ve ek hizmetler seçerek ekstra ödeme yapabilir.

 • Başvuru merkezi işlem kargo gönderim hizmeti
  Başvuru Merkezine giriş ile yetkili Başvuru Noktamız Long Vize ile yapılacak işlemler için kargo hizmetini satın almanıza gerek kalmaz tarafımızca yapılan başvuru işlemlerinde sonuç tarafımızca teslim alınarak gönderilmektedir.

 

 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi
  Almanya vize işlemleri için yapılması gereken mecburi evraktır.
  Serbest piyasa ekonomisi çerçevesinde yüksek fiyatlar ve kişisel şartlarınıza uyumsuz poliçe kestirmemenizi tavsiye ederiz.
  Long Vize başvurumuz ile yapılacak olan başvurularınızda size özel Seyahat Sağlık Sigorta poliçesi eklenmektedir.

 

 • Biometrik Fotoğraf
  Almanya vize işlemleri için yapılması gereken mecburi evraktır.
  Başvuru prosedür ve güncel belirlenen fotoğraf özellikleri ve boyutları için tarafımızca destek alabilir ve yanlış ve uyumsuz biometrik fotoğraf çekimleri için maddi kayıpları önleyebilirsiniz.

 

 • Çıktı İşlemleri;
  Vize başvurusu için en çok kullanılan materyal olan kağıt , çıktı alımı ve benzeri işlemler için Long Vize başvuru merkezi ile yapacağınız işlemler için ek ödeme yapmaz ve maddi tasarruf yapabilirsiniz.

 

 • Başvuru Sonucunu SMS ile Bilgilendirme
  Vize başvuru dosyanızın işlem tamamlanma haberi verildiği ücretli bilgi mesajıdır. Long Vize başvuru merkezi ile yapacağınız işlemlerin sonucunu aynı gün içerisinde alarak tarafınıza ücretsiz olarak haber ve bilgi vermektedir.

ÖNEMLİ UYARI :

Almanya Vizesi Ücreti için Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım , sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik , Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Almanya Vizesi işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar