Almanya Konsolosluğu Vizesi

Long Vize Turizm - Almanya Konsolosluğu Vizesi Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezi

Almanya Konsolosluğu Vizesi işlemleri Almanya Fedaral Cumhuriyetinin İstanbul Almanya Konsolosluğu, İzmir Almanya Konsolosluğu , Antalya Almanya Konsolosluğu olarak üç adet Konsolosluk hizmeti veren dış temsilciliği bulunmaktadır. Almanya Schengen vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezimiz Long Vize ile yapılabilmektedir.

Almanya Konsolosluğu Vize İşlemleri Ülkemiz nüfus yoğunluğu , coğrafi bölgeleri dikkate alınarak ;

 • Ege Ve Akdeniz Bölgesi – İzmir Konsolosluğu Yetki Alanındadır.
  İzmir Başvuru merkezine giriş ile Long Vize başvuru merkezimizden başvuru yapabilirsiniz.
 • Marmara – Batı Karadeniz ve Orta Karadeniz’e bağlı şehirler İstanbul Konsolosluğu Yetki Alanındadır.
  İstanbul Long Vize başvuru merkezimizden başvuru yapabilirsiniz.
 • İç Anadolu – Akdeniz – Güneydoğu Anadolu – Doğu Anadolu – Doğu Karadeniz bölgeleri Ankara Büyükelçiliği Yetki alanındadır.
  Ankara Merkez Long Vize başvuru ofisimizden yapabilirsiniz.

*Almanya Konsolosluğu Vize işlemleriniz için Almanya Antalya Konsolosluğu vize hizmeti vermemektedir.

Almanya Konsolosluğu Vize işlemlerinizi Ankara – İstanbul – İzmir şehirlerindeki Long Vize başvuru noktalarımızdan işlemlerinizi yapabilirsiniz. İşlem bölge ve yetki sorumlulukları ve randevu talebi için 0312 426 03 25  nolu çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

Almanya Konsolosluğu Vize işlemleri Almanya Fedaral Hükümetinin kanun ve yasaları çerçevesinde belirlenmiş prosedür ve kurallara uygun şekilde yapılması zorunludur.

Almanya Konsolosluğu Vizesi kabul şartları Ankara Almanya Büyükelçiliği , Almanya İstanbul Konsolosluğu ve İzmir Almanya konsolosluğu farklı evrak ve şartlar talep etmektedir. Yaşamış olduğunuz ikamet şehrinize göre güncel şartları başvuru merkezine giriş ile yetkili Long Vize başvuru merkezinden edinebilirsiniz.

Almanya Konsolosluğu Vizesi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler ;

 • Almanya Konsolosluğu Vize işlemleriniz için yetkili başvuru merkezlerinden dilediğiniz başvuru merkezini tercih edebilirsiniz.
 • Almanya Konsolosluğu Vize işlemleri sırasında son 5 yıl içerisinde parmak izi vermiş olan kişiler başvuru sırasında şahsen bulunmadan başvuru merkezine giriş ile yetkili Long Vize aracılığı ile başvuru evraklarını kargo yada şahsi olarak merkeze teslim ederek başvuruya şahsen gelmeden işlem yapabilirler.
 • Almanya Konsolosluğu Vize işlemleri için Avrupa Birliği Delegasyonu kararı ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Vize Bilgi Sistemi (VBS) kanunu gereği parmak izi verilmesi mecburi olmuştur. Parmak izi şartlarından muafiyet durumunuz için yetkili merkezimiz Long Vize ile irtibata geçebilirsiniz.
 • Almanya Konsolosluğu Vize işlemleri bağlı bulunduğunuz konsolosluğun yoğunluk durumu , resmi tatilleri , randevu takvimine göre işlem süresi değişmektedir. İşlem süresi hakkında bilgi ve kısa sürede sonuç alabilmeniz için yetkili başvuru merkezi Long Vize ile irtibata geçebilirsiniz.
 • Almanya Konsolosloğlu Vize işlemleriniz için sağlıksal sebepler , ticari görüşmeler ve acil seyahatleriniz için hızlı sonuç ve çözüm almak en önemli detaydır. Hızlandırılmış vize başvuru işleminiz için yetkili Long Vize ile irtibata geçebilirsiniz.
 • Almanya Konsolosluğu Vize bölümü evraklarınızın eksiksiz , gerekli formatlara uygun , başvuru şartları kanıtlı , ekonomik sebepleriniz ile doğru orantılı olarak anavatınıza dönüş sebepleriniz ile birlikte genel olarak düşünerek sunmuş olduğunuz evraklara ek olarak kişisel intiba ve insiyatif çerçevesinde değerlendirmektedir. Yetkili başvuru merkezimizden güncel değerlendirilme şartlarını öğrenebilirsiniz.

Almanya Konsolosluğu Vizesi işlemleri gidiş amaç ve niyet durumlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Kişisel gidiş amacınıza en uygun seçilmiş vize türü kendinizi , dosyanızı ve gidiş amacınızı kanıtlayabileceğiniz vize başarı oranının en yüksek olabileceği faktörlerin başında gelmektedir.

Almanya Konsolosluğu Vizesi yetkilileri vize başvuru dosyanızı araştırma ve inceleme aşamasında gidiş amacınıza uygun nitelikte evraklar ve sunuma paralel olarak vize vermektedir. Gidiş amacınıza göre Almanya Konsolosluğu Vizesi seçenekleri aşağıda belirtilmiştir;
a) Tourismus / Turistik Vize
b) Besuch von Familienangehörigen oder Freunden / Aile veya arkadaş ziyareti vizesi
c) Geschäftsreise / İş Seyahatı Vizesi
d) Kultur / Kültürel Vize
e) Offizieller Besuch / Resmi ziyaret Vizesi
f) Sport / Sportif Vize
g) Gesundheitliche Gründe/ Sağlık sebebi Vizesi
h) Durchreise/ Transit Vize
ı) Studium / Öğrenci vizesi
j) Flughafentransit / Havalimanı Transiti Vizesi

Talep edilen yolculuk seyahat amacına en uygun şekilde konsolosluk hizmetlerinizin yönetim ve başvuru aşamaları hakkında tüm soru ve işlemleriniz için başvuru merkezine giriş ile yetkili Long Vize başvuru noktalarımızdan gerekli tüm destek ve sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI :

Almanya Konsolosluğu Vizesi için Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik , Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanızı önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Almanya Konsolosluğu Vize işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar