Almanya Büyükelçiliği VizesiLong Vize Turizm - Almanya Büyükelçiliği Vizesi Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezi

Almanya Büyükelçiliği Vizesi uygulamasını Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 1949 yılında İkinci Dünya Savaşı sonrasında insanlar arasındaki etkileşimi ve kültürel duvarı kaldırmak için Avrupa Konseyi kararları dahilinde vize uygulamasını kaldırmış ve serbest dolaşım hakkı vermiştir. Almanya Büyükelçiliği Vize uygulamasını 1970 Yıllarında ülkemizde siyasi karışıklıklar , ekonomik zorluklar ve Türk Vatandaşlarının göç talebi yoğunluğundan  doğan sebepler neticesinde 9 Temmuz 1980 tarihinde aldığı karar neticesinde Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Almanya Büyükelçiliği Vize uygulamasını başlatmıştır ve serbest dolaşım izine son vermiştir.

 • Almanya Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti başkenti Ankara ‘dadır.
 • Almanya Büyükelçiliği Vizesi işlemleriniz için Normal(Bordo) Pasaport sahipleri vize almak zorundadır.
 • Almanya Büyükelçiliği Vizesi işlemleriniz için resmi görev için seyahat edecek Hizmet (Gri) pasaportu sahipleri görevlendirme belgelerini ibraz ederek 180 gün içinde 90 gün süre ile vize işlemlerinden muaftırlar.
 • Almanya Büyükelçiliği Vizesi işlemleriniz için Kamu Çalışanlarına – Ticaret Hacmi Yüksek Şirketlere Türkiye Cumhuriyeti Tarafından hak kazanılmış Husisi (Yeşil ) Pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 gün süre ile vize işlemlerinden muaftırlar
 • Almanya Büyükelçiliği Vizesi işlemleriniz için Türkiye Cumhuriyeti Makamlarında Görev Yapmakta Olan Diplomat – Üst Düzey Devlet Görevlisi – Milletvekili vb Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Diplomatik (Siyah)  Pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 gün süre ile vize işlemlerinden muaftırlar.
 • Almanya Büyükelçiliği Vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti nüfüs yoğunluğu ve coğrafi bölgeleri dikkate alınarak İstanbul Almanya Konsolosluğu ve İzmir Almanya Konsolosluğu olarak toplamda 3 farklı merkezden onaylanmaktadır.
 • Almanya Büyükelçiliği Vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Almanya Schengen vize işlemleri özel kurum ile yapılmakta olup başvuru merkezi tarafından yapılmaktadır.
 • Almanya Büyükelçiliği Vize başvurusu için başvuru sahipleri randevu almak mecburiyetindedir.Randevu işlemlerinizi başvuru merkezine giriş ile yetkili merkezimizden yapabilirsiniz.
 • Almanya Büyükelçiliği Vize başvurusu için başvuru sahiplerinin gidiş amacı – iş durumu – ekonomik durumu – aile durumu – yaşadığı şehir ve benzeri faktörlere göre hazırlanılması gereken mecburi evraklar bulunmaktadır. Başvuru sahibine özel hazırlanması gereken evrak listesi yetkili başvuru merkezimizden temin edebilirsiniz.
 • Almanya Büyükelçiliği Vize başvurusu için Almanya Schengen topraklarındaki seyahat süresince seyahat sağlık sorumluluğunuzu kapsayan 30.000 euro teminatlı sigorta poliçesi yapılması gerekmedir. Yaş durumunuz ve seyahat sürenize göre gerekli poliçenizi yetkili başvuru merkezimizden temin edebilirsiniz.
 • Almanya Büyükelçiliği Vizesi Aile-Arkadaş Ziyareti , Turistik Seyahat , İş- Fuar- Ticari Seyahat , Kültürel Seyahat , Sportif Etkinlik Seyahatleri , Sağlık Sebepleri , Resmi Ziyaret , Transit , Eğitim Seyahatleri olarak sınıflandırılmıştır. Gidiş amacınız , iş durumunuz , ekonomik seviyenize uygun schengen vize çeşidinizi yetkili merkezimiz ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliği Vize başvurusu yapılabilmesi için mecburi prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Almanya Schengen vizesi için Vize memurları evraklarınıza ek olarak gidiş amacınız , ekonomik durumunuz , aile durumlarınız , anavatanınıza bağlılık faktörlerinizi göz önünde bulundurarak değerlendirmektedir. Almanya Büyükelçiliği vize işlemlerinden başarılı sonuç alınabilmesi için yetkili başvuru merkezimizden aşağıdaki bilgi , birikim ve tecrübeleri edinebilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliği Vizesi Başarı İpuçları ;

 • Başvuru sahibine uygun başvuru şekli belirlenmelidir.
 • Başvuru sahibine uygun evraklar belirlenip başvuru sahibini en maksimum düzeyde tanıtan faktörler seçilip kişiye özel vize başvuru sunum dosyası hazırlanmalıdır.
 • Başvuru sahibinin yapacak olduğu seyahat planlı – programlı olacak şekilde Almanca ve Türkçe plan dilekçeleri sunulması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin kriterleri göz önünde bulundurularak kendisine en uygun ülke belirlenmeli ve yönlendirilmelidir
 • Başvuru sahibinin seçmiş olduğu ülkenin kriterleri , bakış açısı , dosya düzeni , güncel vize prosüdürleri ve anlayışı içinde hazırlık yapılmalıdır.

Almanya Büyükelçiliği Vizesi resmi başvuru işlemlerinizde Long Vize – Yetkili vize başvuru merkezimiz ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Yetkili vize merkezimiz Long Vize ile yapacağınız tüm işlemlerde;

 • Almanya Schengen Vize başvuru formunuz istenilen içerikler ve formatta kendi dilinde tarafımızca doldurulmaktadır.
 • Almanya Schengen vize başvuru şartnamaleri ve kişisel veri onay formlarının kişiye özel veri tabanına göre işlenilmesi tarafımızca yapılmaktadır.
 • Almanya Schengen vize başvuru vekalet işlemleri tarafımızca yapılmaktadır.
 • Almanya Schengen vize başvuru seyahat planı dilekçesi kanıtlanabilir , anlaşılabilir ve evraklar ile desteklenebilir formatta talep edilen dil seçeneği ile tarafımızca yazılmaktadır.
 • Almanya Schengen vize başvuru ve seyahat sürenizi kapsayan zorunlu evrak listesinde bulunan yurtdışı seyahat sağlık sigortası tarafımızca yapılmaktadır.
 • Almanya schengen vize başvuru evrak sıralaması , işlem kronolojisi , sonuçlandırma ve başvuru sahibine teslim tarafımızca yapılmaktadır.
 • Almanya schengen vize başvuru sahipleri için yetkili merkezimiz tarafından atanmış uzman personelimiz ile tüm başvuru süreciniz sonuçlanana kadar refakat edilmektedir.

Almanya Büyükelçiliği Vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya Fedaral Cumhuriyet ‘inde Türk Nüfüsu yoğunluğu – Ticari ilişkiler çeşitliği fazla olması sebebi ile en çok talep edilen schengen vize ülkesidir.  Almanya Büyükelçiliği vize talebi ülkemizde çok yoğun talebi olmasından kaynaklı olarak vize işlemi süreçleri , vize başvuru onay oranları , randevu müsaitlik takvimi faktörler anlık olarak değişebilmektedir.

Almanya Büyükelçiliği Vize işlemleriniz sırasında güncel durum değerlendirmeleri , kişisel evrak yönetiminiz , vize sonuçlandırma süreçleriniz ve gidiş amacınıza bağlı olarak Long Vize Yetkili Başvuru Merkezimizce düzenlenmiş dosyalarınız ile doğru – bilinçli ve güncel elçilik bilgileri esas alınarak vize sonuç başarı yüzdenizi yükseltebilirsiniz. Kişiye özel hazırlanan kaliteli ve eksiksiz başvuru vize alım sürecinin en büyük adımıdır.  Doğru , eksiksiz ve kalite bir başvuru dosyası maddi ve manevi kayıpları önlemektedir.

ÖNEMLİ UYARI :

Almanya Büyükelçiliği Vizesi için Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım , sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik , Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize  , Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Almanya Büyükelçiliği vize  işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar