Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi işlemleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından Almanya vizesi çeşitleri arasında en çok tercih edilen vize türüdür. Almanya’daki akrabalarını, arkadaşlarını, ailesini ve yakınlarını görmek ziyaret etmek amacıyla talep edilen vize başvurusudur.

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurularının ortalama seviyelerin çok üzerinde olmasının sebepleri;

1- Batı Avrupa ve Schengen ülkelerinin iş gücünü karşılaması için Türkiye ile Almanya arasında 1961 yılında Almanya şirket ve kurumlarının iş ve beden gücü ihtiyaçlarını karşılamak için yapılmış anlaşma neticesinde işçi göçü olmuştur. Göç sonuçları ortalama Almanya ‘da ortalama 1.500.000 Türk vatandaşı yaşamaktadır.

2- Almanya’da faaliyet gösteren ortalama 100.000 adet Türk sermayeli şirket bulunmaktadır. Almanya’da faaliyet gösteren Türk sermayeli şirketler ortalama 400.000 kişi iş ve istihdam gücü bulunmaktadır. Türk Şirketlerinin varoluşu Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşlarının yoğun olduğu bölgelere ziyaret talebi artışları göstermektedir.

3- Ülke ihracat ve ticaret anlaşmalarından kaynaklanan Almanya’daki Türk nüfusunu pozitif artış eğiliminde etkilemektedir.

Almanya ile olan ilişkilerimiz Osmanlı Devleti dönemi , 1. Dünya savaşı dönemi gibi bir çok tarihi ve geçmiş siyasi , askeri ve ekonomik durumlarda yapılan anlaşmalar neticesinde Türk Vatandaşlarının Dünya tarihinde ağırlıklı olarak Çalışma , Göçmenlik , Yatırım ve benzeri konularda geçmişten günümüze Türk Vatandaşlarının yurtdışına açılan kapısı olmuştur.

Türk Nüfusu en yoğun ülke olan Almanya ile yapılan nüfus araştırmalarına göre ortalama Her 80 Türk Vatandaşından 1 kişinin Almanya’da arkadaşı , aile fertlerinden herhangi biri , akrabaları bulunmaktadır. Almanya’da oluşan Türk Nüfus yoğunluğu geleneksel aile bağlarına bağlı Türk Vatandaşları için Almanya Aile Arkadaş Vizesi başvuru yapmak ihtiyacı doğurmuştur.

ÖNEMLİ NOT !!!

Almanya Aile Arkadaş Vizesi başvuruları için Almanya Fedaral Hükümeti tarafından belirli kriterlere uyumlu kişilerce onaylatılabilen resmi davetiye ile başvuru yapılmaktadır. Davetiye bir vize değildir. Davetiye sahibi olan başvuru sahipleri ve hiçbir Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşı için kesin olumlu sonuçlanan bir süreç değildir. Davetiye başvuru sahibinin kalacağı yeri beyan eden resmi bir evraktır.

Almanya Aile Arkadaş Vizesi Kapsayan Durumlar ;

  • Almanya Arkadaş Ziyareti Vizesi

Almanya’da Yaşayan Türk Vatandaşı , Alman Vatandaşı yada Almanya ‘da oturum ikamet izni olan kişiler tarafından Almanya Belediye Makamından alınan resmi davetiye çıkartılıp başvuru sahibine gönderilerek yapılan başvuru türüdür.Ülkemiz genelinde Almanya Arkadaş Vizesi talepleri yaş ortalaması dikkate alındığında ağırlık olarak genç nüfüs kitlesine hitap etmektedir. Arkadaş ziyareti başvuruları ortalaması dikkate alındığında erkek arkadaş ziyareti , bayan arkadaş ziyareti , resmi olmayan nişanlılık ve sözlenmiş misafirler tarafından yüksek oranda tercih edilmektedir.

Özellikle dikkat edilmesi gereken 1.dereceden kan bağı olmadan yapılan başvurularda Almanya düzenli göç politikasnıı dikkate almakta ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından yoğun talep gören göçmenlik ve yoğun iltica taleplerine tedbiren ülkemizin genç nüfüsu dikkate alındığında en fazla red gruplarının genç yaş grubu aralığında olduğu görülmektedir.Bilinçsiz ve şahsi yapılan başvurular sonucu son yıllarda alınan red sayıları ortalama 2 kat artmıştır. Almanya arkadaş Ziyareti vizesi güncel başvuru bilgileri ve dikkat edilmesi gerekenler için Long Vize çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.. 0312 426 03 25

  • Almanya Aile Akraba Ziyareti Vizesi

Almanyada yaşayan 1. Ve 2. Dereceden resmi ikamet izni olan kişiler tarafından Almanya Belediye Makamından alınan resmi davetiye çıkartılıp başvuru sahibine gönderilerek yapılan başvuru türüdür.Ülkemiz genelinde Almanya Aile Arkadaş ziyareti vizesi en çok başvuru yapılan gidiş amacı olarak gözükmektedir.

  1. Almanyada anne , baba , kardeşi yaşayan başvuru sahipleri
  2. Almanyada 2. Dereceden akrabalık bağı bulunan başvuru sahipleri faydalanabilmektedir.

Ülkemiz ekonomik şartları, Euro –TL arasındaki kur farkı dikkate alındığında  başvuru sahipleri Almanya Aile Arkadaş ziyareti vizelerinin vize başvuru merkezi kanalı vasıtasıyla 2018 ve 2019 yıllarında şahsi (başvuru sahibinin kendisi ) tamamlama gayreti içinde olarak ekonomik olarak tasarruf etme politikası izlemiştir.

Başvuru merkezine giriş ile yetkili merkezlerin kullanım oranları Fransa – Hollanda – İtalya – İspanya gibi turistik ülkeler ve benzeri Schengen ülkelerinde artış eğiliminde, Almanya Aile Arkadaş vizesi başvuruları vize merkezi ile başvuru sayısı azalış eğiliminde gözükmektedir.  Fransa – Hollanda ve benzeri ülkelerin vize başarı oranları artmakta , aile arkadaş ziyareti vizesi red oranları ise bilinçsiz ve şahsi yanlış yapılan başvurular neticesinde ortalama 2 kat artmış gözükmektedir.

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti vizesi talep eden başvuru sahipleri vize müracaatlarını direk olarak Almanya Elçiliği&Konsolosluğu üzerinden yapılmamaktadır.. Schengen vize başvurularının Almanya Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş Almanya Vize başvuru merkezinden yapılabilmektedir.

Long Vize Başvuru Merkezi ile Çalışmanın Faydaları;

  • Almanya Aile Arkadaş Vizesi Schengen formunun aranılan nitelikler ve dikkat edilen konular göz önünde bulundurularak doldurulmaktadır.
  • Almanya Aile Arkadaş Vizesi başvuru koşulu olan Almanca Davetiye Mektubunun sözel olarak tercüme edilmesi ve başvuru sahibinin taleplerini karşılamak için yeterliliğinin kontrolleri sağlanmaktadır.
  • Almanya Aile Arkadaş Vizesi başvurularında arkadaş ziyareti ise özel kapsamlı dikkat edilmesi gereken prosedür ve yönlendirilmelerin yapılması , aile-akraba ziyareti ise gerekli akrabalık bağlarını kanıtlayan sunum ve dilekçeler yazılmasıdır.
  • Almanya Aile Arkadaş Vizesi seyahatinizi kapsayan Yurtdışı Sağlık ve Seyahat Sigortasının kişi yaş ve risk durumu göz önünde bulundurularak Vize Memuru’nun dikkat edeceği kapsamları kapsayacak şekilde düzenlenmesidir. Her yaş için oluşabilecek seyahat ve sağlık riskleri farklıdır. Size özel kapsamlı poliçeniz tarafımızca eklenmektedir.
  • Almanya Aile Arkadaş Vizesi güncel başvuru şartları ve dikkat edilmesi gereken konular ön planda tutularak vize başarı oranını yükseltilebilmektedir.

ÖNEMLİ NOT!!!
Almanya Aile Arkadaş vizesi
başvuru şartları kişinin iş , ekonomik , gidiş amacı ve aile bağlarına göre değişiklik göstermektedir. Almanya Büyükelçiliği güncel olarak evrak standartlarını ve vize onay şartlarını anlık olarak güncelleyebilmektedir.

ÖNEMLİ UYARI :

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım , sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanızı önemle hatırlatırız.

Long Vize  , Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Almanya Aile Arkadaş ziyareti vizesi işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar