Kültürel Vize, seyahat edilecek ülkede Konser, Tiyatro, Sinema Film Gösterimleri, spor müsabakaları, kongreler, seminer ve sempozyum ve benzeri etkinliklere katılacak başvuru sahipleri için alınması gereken vize çeşididir.

Kültürel vizeye başvuru yapmanın ön koşulu ise yapılacak etkinlik için kabul mektubu, davetiye mektubu, katılımcı belgesi yada bilet olarak kültürel bir etkinliğe katılım sağlanacağı kanıtlanması gerekmektedir.

Kültürel Vize etkinliklerinin çeşitlilik durumları esas alındığında sabit yada genel bir başvuru kitlesi bulunmamaktadır. Ortalama her başvuru sahibinin şartları sağlaması durumunda başvuru yapabileceği bir vize çeşidi olarak yer almaktadır.

Kültürel vize başvuru yapılan ülkelerin vize süreç prosedürlerine göre işlem süresi, vize süresi, başvuru süreci, başvuru evrakları değişkenlik gösterebilmektedir.

Kültürel Vizeye Kimler Başvurabilir;

 • Seminer Davetiye olan kişiler
 • Kongre Davetiyesi olan kişiler
 • Sempozyum Davetiyesi olan kişiler
 • Müze, sergi ve benzeri bileti yada davetiyesi olan kişiler
 • Spor müsabakalarında katılımcı yada davetli olan kişiler
 • Konser, Tiyatro, Film Gösterimi gibi etkinlik bileti ve davetiyesi olan kişiler başvuru yapabilmektedir.

Kültürel Vize Başvuru Kitlesi Genelde;

 • Akademisyenler
 • Araştırma Görevlileri
 • Sanatçılar
 • Sporcular
 • Öğrenciler
 • Komisyon Yönetim Kurulu Üyeleri

Kültürel amaç ile seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri yeterli kanıt ve belgeleri sağlayamama durumlarında başvurular genelde turistik başvuru olarak değerlendirilmekte olup gidiş amacı ile başvuru çeşidi farklılığından kültürel vize başvurusunun olumsuz sonuçlanma ihtimali çok yüksek olmaktadır. Her başvuru sahibi gidiş amacını kanıtlayan bir bütünlük içerisinde başvuru yapması gerekmektedir. Gidiş amacı ve kişisel seyahat planınıza uygun vize başvuru dosyanız, rezervasyonlarınız, randevularınız için Long Vize Başvuru merkezi bir çok grup, kafile, kurumlar, özel şirketler ve okullar ile işbirliği içinde olarak birçok etkinliğin yapılmasında kaliteli ve uzman hizmeti ile öncü olmaktadır. Bireysel Ve Grup etkinlik işbirliği talepleriniz ve vize başvuru yönetimi için  0312 426 03 25 nolu çağrı merkezini arayarak gerekli destek ve yardımları alabilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI :

Kültürel Vize Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız Kültürel Vize işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Kültürel Vize Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected][email protected]

Acil Vize İşlemleri

Telefon +90 (312) 426 03 25

Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Menü
Ülkeler
Referanslar